Школо

Еве зошто Шведска е најдобра земја за да се остварите како родител!

Да се ​​биде родител за многумина е најубавото нешто на светот, без разлика каде живеете. Но, ако можете да изберете…

Прв школски ден во Финска – наместо брендирана, половна облека за учениците?!

Тарја Митровиќ е едукатор и автор на блогот Моја Финска. Taa преку својот блог се обрати до сите родители на…

Потрошив скоро 2000 евра за првиот училишен ден на синот: Тој одбива да носи ефтини работи сака само брендирана облека!

Првиот училшен ден е на прагот, а секој родител сака да го припреми своето дете за тој посебен ден. Во…

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ДЕЦА СО ПОСТ-КОВИД СИМПТОМИ: Доктор Снежана предупредува на реакцијата на организмот кај најмладите!

Шефот на интензивна нега на Универзитетската клиника за деца во Тиршово, д-р Снежана Рсовац, посочува дека од почетокот на епидемијата,…

На девојче од пет години и ги yкpaдоа парите што ги штедеше за автомобил, па доби необичен повик од – Ферари!

Малата Мадисон Хјустон остана без своите 600 долари што ги штедела со месеци работејќи домашни работи и продавајќи јагоди откако…

Кopoната ги блокираше училишта – преку 13.000 вработени во школските установи заразени со oпаcниот виpyс

Како што пренесуваат италијанските медиуми досега за „Ковид-19“ се тестирани скоро 50 проценти од вработените во училиштата, што е околу…

Повторно лоши вести – ќе ги затворат кафулињата и пабовите за да ги отворат школите?!

Професорот Грам Медли пред неколку недели за БиБиСи изјави дека може да биде потребен „компромис“, бидејќи отворањето училишта се смета…

Татко на денот – неговите деца сакаа базен, погледнете какво чудо направи за нив!

Оние што имаат базен во дворот знаат за какво задоволство станува збор посебно за најмладите во семејството. Без разлика дали…

Наместо видеоигри, избркајте ги надвор – психолозите советуваат што е најдобро за децата!

Децата треба да ги терате колку што е можно повеќе да излегуваат надвор за да можат да стекнат имунитет пред…

Необична авантура на едно преубаво, но подзаборавено место во нашата Македонија

Ова место е рај за планинари и спортски качувачи И додека едни постојано се жалат дека немаат време, други го…
Close
Close