Рецепти

Најсилните и најмоќните традиционални средства за чистење на вашите артерии: Спречете срцев удар и мозочен удар на сосема природен начин! (РЕЦЕПТИ)

Телото е старо, а со тоа и крвните садови, но природата се погрижи да ја зачува нивната еластичност и еластичност…

Пијалок што го стимулира имунитетот кај децата и возрасните: Зајакнете го вашето тело пред есента и инвазијата на нови вируси! (РЕЦЕПТ)

Зајакнете го вашето тело пред есента и инвазијата на нови вируси и грип. Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува…

Д-Р НЕСТОРОВИЌ СЕ ВРАТИ СО НОВ РЕЦЕПТ: Пијте две чаши од овој лек две недели

Поранешниот член на кризниот штаб во Србија, пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ, се повлече од јавноста пред извесно време. Тој го…

Чудесна состојка за раст на косата: Овие маски ќе ви ја направат косата подолга и сјајна! Одлични се!

Иако одржувањето на здрава коса е тешка задача само по себе, фокусирањето на нејзиниот раст е уште потешко. Овие феноменални…

Направете едноставен и здрав сладолед за вашите најмили (Рецепт)

За да го направите овој сладолед, ќе ви требаат само четири состојки и пет минути време. Потребни состојки: 3-4 зрели…

Развеселете ги децата: Чоколаден чискејк со орео бисквитчиња

Богатиот чискејк е меѓу омилените десерти на многумина, а денес ви прикажуваме еден рецепт за омилениот колач во верзија со…

Само за 3 дена ослободете се од песокот од бубрезите: Семките од лубеница имаат неверојатна моќ! (РЕЦЕПТ)

Речиси сите ние ги фрламе семките од лубеница, а не сме ни свесни за тоа колку лековита моќ имаат.За да…

Рецепти за појадок кои можете да му ги подготвите на вашето малечко

Речиси сите мајки во одреден период се соочиле со недостиг на идеи што да му понудат на малечкото за појадок.…
Close
Close