Бременост

ТИЕ ВОЛШЕБНИ МАЛИ СУШТЕСТВА- БЕБЕНЦА: Eве што прави фетусот во стомакот на мама!

Бебињата пред раѓањето не се мирни и се несвесни за својата околина. Тие се забавуваат до раѓањето и со тоа…

Мириси од кои бремените жени веднаш трчаат во бањата

Многу бремени жени имаат мачнини во првото тромесечје од бременоста, а дознајте кои се најчестите. Кафе Пред бременоста, уживавте во…

Прашања кои ги имаат речиси сите жени кои се прв пат бремени

Кога прв пат ќе го здогледате позитивниот тест за бременост, во вашата глава ќе се отворат милион нови прашања. Во…

“И денес замислувам како ќе изгледаше”: Болката на мајката која загубила бебе е неопислива- потресна исповед на мајки кои останале без своите деца!

Бременоста е блажена состојба, и благослов за секоја жена која го носи своето малечко во својата утроба. Но болката при…

Jа држеше сопругата Ана за рака додека се породуваше- кога го виде бебето ја напушти засекогаш!

38 Гери Мекфи од Ирска, беше среќен сопруг, татко и маж чиј најголем сон бил да добие син. Имено Гери…

ИМАМ 35 ДЕЦА ВО РАЗЛИЧНИ ДРЖАВИ- Донор на спepма со искрена приказна: Помагам на оние кои не можат да имаат дете- ме бараат жени од целиот свет!

29 годишниот Кајл Горди е “татко на 35 деца”. Тој е донор на спeрма, и им помага на родителите кои…

ПЕЈАЧКАТА ВО ПЕТТАТА ДЕЦЕНИЈА СИТНО БРОИ ДО ПОРОДУВАЊЕТО: Го покажа трудничкиот стомак- Вака скока по цел ден!

Хрватската пејачка Маја Шупут ситно брои до доаѓање на бебето. Таа вели дека собата за бебето е подготвена, и дека…

ВИСТИНАТА ЗА МАЈКИТЕ КОИ РОДИЛЕ СО ЦАРСКИ РЕЗ: Тие се храбри, борбени и убави со своите лузни!

Април е месец во кој се посветува внимание на царскиот рез, една фотографка решила да сподели неколку свои искуства за…

ПОСЛЕДНИ ПОДГОТОВКИ ЗА БЕБЕТО: Шишенца, цртежи на ѕид, фиокари- Маја Шупут го покажа малото царство за нејзиниот син!

Познатата пејачка Маја Шупут со нетрпение го очекува своето прво бебе. Таа е во поодмината бременост и затоа реши да…

Едни од најубавите работи во бременоста кои понатаму ќе ви недостасуваат

Во бременоста не знаеме да цениме многу работи, но понатаму, кога ќе се најдеме во други животни фази, ќе се…
Close
Close