Бременост

Не беа во добри односи долги години а сега проговори јавно за бременоста на неговата ќерка- еве што кажа таткото на Ријана за веста дека ќе стане дедо!

Роналд Фенти, таткото на Ријана, проговори откако пејачката потврди дека чека бебе со нејзиното момче Роки. Роналд истакна дека е…

Го чекам февруари како пензија на баба ми: Маја Беровиќ во деветтиот месец од бременоста објави фотографија и го запали Инстаграм!

Пејачката Маја Беровиќ влезе во деветтиот месец од бременоста и ситно брои до породувањето. Пејачката е многу активна на социјалните…

Катарина ќе добие посебен третман, ќе се изненадите колку ќе плати за породувањето!

Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ го чекаат своето прво дете. Имено пејачката ситно брои до породувањето па поради…

Најважно е психички да се подготвите за породувањето!

Да се биде мајка е најголемата улога која една жена може да ја добие во животот. Благослов е во својата…

Познатата водителка ситно брои до породувањето- еве како изгледа во осмиот месец од бременоста!

Познатата водителка и актерка Маријана Миќиќ е во осмиот месец од бременоста а новите фотографии покажуваат дека таа ужива во…

Колку е поблиску бременоста, толку е поголем ризикот за аутизам на второто дете?

Кога ќе сакате да го родите второто дете, тоа е целосно ваша одлука. Сепак, научниците веруваат дека преголемо или премало…

Жените не чекаат доволно долго помеѓу бременоста- тоа е голем ризик и за мајката и за бебето!

Следниот пат кога ќе забремените, тоа е целосно ваша одлука. Сепак, научниците веруваат дека премногу или премалку растојание помеѓу бременоста…

Бебињата учат уште додека се во стомакот на мајката!

Пренаталното учење е тесно поврзано и зависи од контактот и свесната или несвесната комуникација што ние, како родители, ја имаме…

Промени во бременоста кои сигурно ќе ви се допаднат!

Во бременоста не знаеме да цениме многу работи, но понатаму, кога ќе се најдеме во други животни фази, ќе се…

Се шокирале кога ја дознале вистината: По многу неуспешни обиди добивме син, но „ДНК тестот” покажа дека не сме негови биолошки родители!

Приказната на Олга и Иван Алиокин од Целибин во Русија, е најчудната што ќе ја прочитате. Имено како од некоја…
Close
Close