Дом и семејство

Видео кое ќе ве растопи: Помалата сестричка ги учи сестрите со Даунов синдром да зборуваат

Сите ја знаеме храбрата мајка Сара Беро и нејзините три девојчиња Ирма, Илда и Ина. Сара Беро е една од…
Кафе муабет

Лила Филиповска ,,распали’’ на Фејсбук: СРАМ ДА ВИ Е, А ОДИТЕ ВО ЦРКВА СЕ КРСТИТЕ, СЕ МОЛИТЕ, БЕЗБОЖНИЦИ, Господ ќе ви суди

Неодамна бевме сведоци на уште едно интересно патување на водителката Лила Филиповска. Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска Имено, нашата позната водителка…
Кафе муабет

11 ГОДИНИ БЕЗ ГОЦЕ АРНАУДОВ – ќерка му емотивно се присети на него…

Не постои човек кој не се сеќава на големиот Гоце Арнаудов – Великанот и легендата на македонската фолк музика. Фото:…
Кафе муабет

Нашата позната водителка се сликаше во ВЕНЧАНИЦА– ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ КАКО ИЗГЛЕДА НА ФОТОГРАФИИТЕ

СМилена Антовска Станковска е една од нашите најхаризматични и најпопуларни водителки. Веднаш по завршувањето на студиите имавме можност да ја…
Кафе муабет

СО СЕКОЈА УЛОГА МОЕТО ДЕВОЈЧЕ РАСТЕ ВО ВИСТИНСКА ЅВЕЗДА – пејачката Јулија емотивно за внуката Стефанија

Важи за една од најубавите жени на македонската естрада. Кога ќе се спомне името на Јулија Мациевска нема кој не…
Кафе муабет

ЌЕ ВЕ ОБЈАВАМ СИТЕ, ЌЕ ВИ БИДЕ СРАМ ПО ЛЕБ ВО ПРОДАВНИЦА ДА ОТИДЕТЕ – Миа Костова им се обрати на хејтерите!

Смртта на младата македонска инфлуенсерка Маја Миа од Охрид која години наназад живееше во Африка ја потресе цела македонска јавност.…
Кафе муабет

Ослабна дури 20 килограми: Погледнете во каква убавица порасна Илма Карахмет- се омажи кога имаше 18, денес живее живот како од бајките

Уште како 13-годишно девојче Илма Карахмет го освои регионот кога во 2013 година се појави во шоуто „Икс-фактор“, каде ја…
Кафе муабет

Мајка и ја остави во дом за деца без родители, татко и ја напушти кога се роди- Тешката животна приказна на Весна Џогани ќе ве расплаче

Весна Џогани никогаш не криела дека имала тешко минато и дека нејзината мајка во еден момент ја оставила во дом…
Дом и семејство

Како пукна тиквата меѓу Анастасија и Гудељ? Мајката на фудбалерот им ја уништи љубовта- нема да верувате што и порача на младата Ражнатовиќ

Откако ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ раскина со младиот бизнисмен Ѓорѓе Кулиќ, започна љубовна врска со фудбалерот…
Кафе муабет

Помалата ќерка на Карлеуша и Душко диктира модни трендови: Ника го промени имиџот а сите зборуваат за овој детал

Помладата ќерка на Јелена Карлеуша, Ника Тошиќ ги изненади своите фанови со нов имиџ. Слободно може да се каже дека…
Close
Close