Брак

„Мојот најдобар пријател ме праша дали може да ја запроси својата девојка на мојата свадба“

Една необична исповед… Минатата година, мојот најдобар пријател ме праша дали може да ја запроси својата девојка на мојата свадба.…

Жени, вие сте виновни што мажите ви се разгалени. Не правете го ова!

Психологот Михаил Лабковски, во едно интервју вели дека жените се виновни за тоа што нивните мажи се разгалени, затоа што…

И вакви родители постојат: Го изгладнувале бебето до тој степен што не му пораснале заби: Еве што и се случува сега

Едно мало девојче од Австралија беше толку гладно од своите вегански родители што претрпе сериозни здравствени последици.0 Мајката и таткото…

Како дете го мачкале со крем од кавијар!Еве како Меланија го чува својот син единец

Баронот Вилијам Трамп е можеби најмалку познатото дете од петте деца на американскиот претседател Доналд Трамп. Ви донесуваме 5 интересни…

Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме…

Кога ја слушнав свекрвата како го советува мојот сопруг, се ИЗНЕНАДИВ: Дали е можно ВАКВА жена да постои?

Јас сум во брак повеќе од 20 години и ова се фразите што често сум ги слушнала како свекрва ми…

Матичар открива: Се откажуваат венчавки, денес модерно е жената да си го задржи моминското презиме

Имав закажано свадби на кои никој не дојде, но никогаш не ми се случи да не го слушнам познатото „да“…

ЖЕНИТЕ стануваат безлични бабрики кои привлекуваат, МАЖИ кои ќе им понудат кратка игра

Јас разбирам дека секое живо суштество сака да биде сакано и сака да изгледа убаво. На сите им е јасно.…

Верувале или не секоја „ЉУБОВ“ има свој хороскопски знак и еве што открива!

Врските започнати во пролетта, за време на владеењето на Бик, ќе бидат силни и стабилни, исто како и оние што…

Љубовна приказна за најубавата кралица на светот: Еве како се роди љубовта на прв поглед со кралот на Јордан!

Таа се опишува себеси како мајка и сопруга со секојдневно работење, но кралицата на Јордан е многу повеќе од тоа.…
Close
Close