Брак

Носи само брендирана облека: Познатата старлета го покажа синчето- погледнете како го облече за големата прослава

Старлетата Ана Корaќ неодамна се породи и стана мајка на преслатко момче, а нејзините следбеници коментираат за стајлингот на наследникот…

Две недели пред породувањето Вељко Ражнатовиќ ја напушти сопругата?

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ го чекаат своето дете, синот Крстан кој кљко што соопшти…

Слаѓа за прв пат искрено прозборе за разводот од Џоле Џогани: Нејзините не го сакале, сите биле против тој брак-оваа ситуација била пресудна за крај

Слаѓа Делибашиќ по долги години за прв пат прозборе за разводот од Џоле Џоганисо кого има две ќерки. Имено пејачката…

Се расплака среде емисија зборувајќи за разводот од Огњен: Данијела откри дека таа ја донела одлуката, имале многу кризи во бракот- ОВИЕ ДЕТАЛИ НИКОЈ НЕ ГИ ЗНАЕШЕ

Манекенката Даниела Димитровска за прв пат јавно сподели дел од своето минато, меѓу другото зборуваше и за детали од разводот…

“Разводот од Огњен беше смрт без умирање”: Манекенката со македонско потекло конечно откри се за разделбата од познатиот водител, откри детали кои никој не ги знаеше

Манекенката Данијела Димитровска долго време молчеше за разводот од познатиот водител Огњен Амиџиќ а сега реши да стави крај на…

Отишле на меден месец па таму ја оставил сопругата, таа вереникот и избегале- 20 години подоцна “гревот ги стигна”

На социјалните мрежи секојдневно се соочуваме со шокантни и трогателни животни приказни па така сега на една веб-страница за исповести,…

Ништо од разводот: И покрај драмата што и ја приреди на Божиќ, Карлеуша му прости на Душко!

Не стивнуваат написите за скандалот во домот на Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша. Имено наместо Божиќ да го дочекаат во…

Мажите стапуваат во брак само од две причини: И ова важи за сите мажи!

Во ова време, слободно може да се каже дека мажите не брзаат да стапат во брак и не чувствуваат потреба…

“Уште на венчавката знаеме кои парови ќе се разведат”: Матичарите точно знаат кои бракови се осудени на пропаст!

Исповедта на матичарите од Србија, кои ги споделија сите детали за својата работа, го остави целиот регион без зборови. Така,…

Ако сопругот ве изневерува, напрвете го и вие истото- генијалната Жужи со совети за совршен брак!

Жужи Јелинек беше хрватска легендарна дизајнерка, стилистка, колумнистка која на свои 22 години пишуваше колумна за сексот во хрватскиот неделник…
Close
Close