Брак

Ако сопругот ве изневерува, напрвете го и вие истото- генијалната Жужи со совети за совршен брак!

Нејзиното вистинско име е Сузана Фабер а родена е во Будимпешта во 1916 година, како најмлада од три деца.

Жужи Јелинек беше хрватска легендарна дизајнерка, стилистка, колумнистка која на свои 22 години пишуваше колумна за сексот во хрватскиот неделник Glory а има напишано и бројни книги.

Фото Принтскрин/ Јутјуб

Инаку нејзиното вистинско име е Сузана Фабер а родена е во Будимпешта во 1916 година, како најмлада од три деца.

Пораснала во сиромашно еврејско семејство.

Фото Принтскрин/ Јутјуб

Кога имала само 17 години, Жужи почнала да работи во париската фабрика на Нина Ричи како кројачка. Кусо време работела и за познатата модна дизајнерка Коко Шанел.

Дури и во својата 94-та година, таа продолжи да зборува за љубовта. И тогаш имала голема желба да биде интимна со нејзиниот сопруг, но, како што рече во една прилика, тој бил премногу стар за тоа.

фото pult24.info

Никогаш во животот не жалела за ништо и вели дека би сакала да повтори сè. Од обична шивачка, стана моден дизајнер, а потоа и писателка.

Фото Принтскрин/ Јутјуб

Нејзините книги главно се засноваа на љубов и убавина. Она што воодушеви многумина е тоа што таа немаше влакна на јазикот и беше секогаш отворена и многу смешна, зборувајќи за машко-женските односи.

Фото Принтскрин/ Јутјуб

Родена е во 1920 година и почи-на во 2016 година.

Една од најважните сфери во нејзиниот живот беа љубовта и љубовните врски. За жените, таа секогаш имаше корисен, но и смешен совет: “За мажите тоа е исто како да пуштаат вода во вц шољата, немаат чувства. Тоа е само техника. Затоа жени бидете паметни. Ако се сомневате во верноста на сопругот, не го оставајте.

фото pult24.info

Пронајдете и вие некој, но никогаш немојте да го признаете тоа. Вашиот брак сигурно ќе успее.
“Таа исто така ги советуваше жените да уживаат повеќе во љубовта:

фото pult24.info

„ Имав многу мажи додека бев сингл, но никогаш не ги изневерив сопрузите. Тука има многу работа за да го организираш животот и со сопругот и со љубовникот.
Сега жалам за секој маж кој сум го одбила. Затоа, ги советувам жените да си го дозволат секое момче што го сакаат. После тоа можеби ќе жалите за пропуштените можности.

фото pult24.info

“За да ја задржите страста во кревет, нејзиниот избор отсекогаш била привлечна долна облека.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close