Кафе муабет

Го запознав кога имав 15 години – Цеца откри голема тајна, ова никој не го знаеше за неа!

Тогаш тоа беше огромна конкуренција, во времето на стара Југославија. Јас тогаш имав 14 години, а тој 15. Јас и Јоксимовиќ тогаш се запознавме...

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна стана членка на жирито на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, а во своето последно интервју се осврна на времето кога некои други луѓе оценуваа дали таа е доволно талентирана или не на натпревари од сличен тип.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– На многу рана возраст, почнав да се натпреварувам на овие натпревари за аматерски пејачи. Таму, на пример, се запознав со Бата Здравковиќ, мојот колега, и се запознавме како деца. Јас имав осум години, а тој девет – рече пејачката во шоуто „Ексклузив“.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Тогаш се запознав со Жељко Јоксимовиќ на еден од натпреварите, но тој беше на натпреварот по хармоника на Првата хармоника во Соко Бања. Тогаш тоа беше огромна конкуренција, во времето на стара Југославија. Јас тогаш имав 14 години, а тој 15. Јас и Јоксимовиќ тогаш се запознавме.


– Има некои убави страни и предности. Ова се прекрасни искуства, огромни искуства. Секој нов натпревар ми даваше нова доза на самодоверба – додаде Цеца со насмевка.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

За потсетување, ова не е првпат Ражнатовиќ да ја преземе улогата на член на жирито, бидејќи пред неколку години беше дел од жирито на „Пинкови sвездички“ каде што, беше меѓу првите што го забележаа талентот на Слоба Радановиќ, кој дури и беше нејзин гостин на еден од концертите, пред да стане еден од водечките пејачи на помладата генерација.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Кога пристигна во „Гранд“, многумина со нетрпение чекаа да видат како ќе помине нејзината средба со Александар Милиќ Мили, со оглед на тоа дека долго се шпекулираше за расправиите што постоеја меѓу нив.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Инаку Цеца изминатиот период се најде во центарот на вниманието заради тоа што ја замени Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“.

фото архива
фото архива
Фото архива

Таа на првото снимање на емисијата дојде облечена во модно издание за кое се уште се зборува.

фото архива

Таа беше облечена во тесни панталони и светкаво сако, а во центарот на вниманието беше нејзиното деколте.

Аркан ме научи на се што знам!

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца неодамна истакна дека најмногу научила од својот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ- Аркан, и посочи дека најважното од се што ја научил тој е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Дали е вистина дека Аркан инсистираше да носите кратки здолништа и секогаш да бидете секси на сцената? – беше прашањето.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Вистината е. Ме обожаваше и ме научи на се. – рече Цеца.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– На кои други совети се сеќавате и ги применувате денес? – Следуваше друго прашање:
– Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме научи како да го држам телото, како да држам чаша … Бев многу млада кога го сретнав, мислам дека го испив целиот ум на овој свет, но исто така бев одличен ученик. Сакав да учам и слушам. Јас сум остварена жена, немам проблем со егото и суетата, така што можам да го кажам сето ова.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close