Градинка

Еве како за само 28 дена да го зајакнете имунитетот кај детето: Експеримент направен во градинка во Финска ги шокираше експертите, ова мора да го знаат сите родители!

Во една градинка во Финска бил спроведен експеримент од страна на наставничките кои решиле да направат мала верзија на шума…

Убави вести од домот на Ражнатовиќ: Честитки за Вељко и Богдана-баба Цеца пресреќна

Вељко и Богдана Ражнатовиќ вешто ја чуваат својата приватност подалеку од очите на јавноста. Веднаш по свадбата, а особено по…

Родителите од градинка открија: Какви се Хари и Меган и како децата го прифатиле Арчи!

Војводата и војвотката од Сасекс живеат во замок од 14 милиони долари во Монтесито, Калифорнија, а Арчи редовно го носат…

Еве како да го познаете надареното дете – тие најчесто се „напорни и непослушни”!

Мноштво фактори ја одредуваат надареноста на децата а има околу три проценти од таквите деца. Таквите деца знаат да бидат…

ДЕЦАТА ИМАЛЕ KOШМAPИ ОД НЕГО: Воспитувач добил отказ од градинка поради тетоважите!

Овој 37 годишен Французин чија љубов кон тетоважите го чинеше кариера, поминал дури 460 часа во студио за тетовирање и…

Истражувањата велат дека второродените деца се побунтовни и попроблематични

Секое дете има свој карактер, почнувајќи од однесувањето па се’ до тантрумите. Меѓутоа, едно истражување потврдило дека постојат одредени разлики…

Мојот син почна да готви од 14 месеци, сега има 3 години и редовно спрема оброци

Една мајка и икорисничка на ТикТок во својот видеозапис објавен на социјалната мрежа ТикТок, објаснува како го натерала нејзиниот син…

Децата кои растат со куче се социјално и емоционално поинтелигентни, тврдат истражувањата

Децата кои во домот растат со куче, покажуваат знаци на подобра социјална и емоционална состојба од децата во чиишто домови…

Една мајка открива: Неколку работи кои би сакала да ги знаев додека децата ми беа мали

Мајката и блогерка Кејт, некогаш била негувателка во градина, а денес има неуредна кујна и четири деца. На својата страница…

Играчка што го освои Балканот: Изгледа бесмислено, но децата ја обожаваат – еве како се игра правилно!

Сигурно многумина од вас се прашуваат за што служи оваа игра која навидум изгледа бесмислена, а може да се види…
Close
Close