Бебе

Познатата Гранд ѕвезда сподели прва фотографија од своето бебе Ноа

Познатата пејачка Слаѓана Мандиќ пред два месеци се оствари во улога на мајка. Таа тогаш го роди малиот Ное, а…

Убави вести – една од нашите најпознати водителки откри дека очекува бебе

Водителката на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, откри дека е во блажена состојба. Харизматичната Александра заради своите обврски…

БАБАТА КОЈА СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: За да ја спаси чашата со алкохол, го пушти бебето да падне!

Оваа баба која стана вистински хит на социјалните мрежи се најде во голема дилема – дали ја спаси чашата со…

ОБЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ГО СПАСИЛА ЖИВОТОТ НА ЌЕРКА СИ- Еве како оваа мајка дознала за болеста на детето!

Речиси секоја мајка на социјалните мрежи споделува фотографии од своето дете. Многу родители го осудуваат тоа, но некогаш социјалните мрежи…

ОВА БЕБЕ Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ: Родено 453 грама, конечно ја напушти болницата!

Расел е роден во 22-ра недела од беменоста а докторите се сомневаа дека ќе преживее. Тој сепак докажа дека не…

ВИДЕО КОЕ ШОkИРАШЕ МНОГУМИНА: Го турна бебето во вода и гледаше! Некои ја осудуваат за овој гест, но многу родители и плаќаат!

Денес, многумина беа шокирани и згрозени откако на социјалната мрежа Тик Ток го видоа ова видео. Имено на видеото може…

Осум мажи открија зошто сакаат да бидат татко на ЌЕРКИЧКИ

Зошто е најдобро да се биде татко на девојче. „Таа може да стори сé што е исто добро, ако не…

Оваа МАМА во парк и низ град ги шета децата со поводник, оваа е нејзината причина

30-годишна Jема Фримен од Есекс беше загрижена за зголемениот број случаи на киднапирање на деца и реши да направи нешто.…

Името е судбина: Најубавите православни имиња за момчиња и девојчиња кои ги носеа само аристократите!

Името е судбина Еден од најважните, но и најинтересните родителски „проблеми“ отсекогаш бил изборот на име за наследникот. Според старата…

Фудбалерот си ја породи жена пред станот: Милена само легна на подот, бебето повеќе не можеше да чека

Камерата ги фати како влегуваат во лифтот – по помалку од пет минути се роди бебе. Фудбалер од Бразил и…
Close
Close