Брак

Тешкиот развод остава трајни последици врз здравјето на детето!

Резултатите покажаа дека децата на разведени родители кои не зборуваат едни со други имаат трипати поголем ризик да се разболат…

Неколку прилики за секс кои можете да ги искористите кога сте родител

Ако се прашувате дали ќе имате секс по раѓањето на бебето, ќе имате многу повеќе шанси од што замислувате. Еве…

НЕ САКАМ БРАК НИТУ ДЕЦА, САКАМ ДА УЖИВАМ ВО СВОЈОТ МИР- Исповед на една девојка која наиде на многу негативни коментари!

Многумина гледаат на бракот како нешто сериозно, кое трае целиот живот, па поради тоа тешко и се одлучуваат на овој…

Најчестите проблеми на паровите откако ќе добијат бебе

Доаѓањето на свет на бебето обично претставува прекрасно време за поврзување кај повеќето парови. Но, животот со новороденчето исто така…

Сварете и кафе секое утро, кажувајте и колку е убава- совети од еден татко за сите идни татковци!

Тед Годнер со своето отворено писмо до сите мажи и татковци ги освои срцата на жените ширум светот.   Тој…

Моменти кои секој татко треба да ги помине со своето дете

Бидејќи мајките поминуваат повеќе време со децата, потребно е татковците да пронајдат време за повеќе моменти со своите малечки. Во…

Неколку вистини кои вашиот сопруг нема да ви ги каже

На мажите честопати им е тешко да изговорат што чувствуваат и што сакаат. Ако пак, од друга страна, немаат партнерка…

Драга ќерко, кога ќе размислуваш за брак треба да го знаеш ова- искрено писмо од една мајка!

На нејзиниот блог jillianbenfield.com таа пишува за верата, бракот и родителството. Ова е кратко, но прекрасно писмо што и го напиша…

Многумина се прашуваат дали и е татко- за неа тој е љубовта на нејзиниот живот…

Кога имала само 16 години, младата Бет го запознала мажот на својот живот.     Енди Телфорд кој денес има…

Облека за есенските и зимските бебиња: На што да обрнете посебно внимание?

Со доаѓањето на ладните годишни времиња, многу родители се грижат како совршено да го облечат своето бебе. Но, студеното време…
Close
Close