UncategorizedКафе муабет

Откриена шокантна тајна за бракот на Сале Тропико и Јована Пајиќ- парот ова го криеше неколку години!

Се разведуваат по 10 години брак...

Главна тема во медумите е разводот на пејачот од Тропико Бенд, Александар Цветковиќ или попознат како СалеТропико и неговата сега веќе поранешна сопруга, пејачката Јована Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Парот реши да стави крај по 10 години бракот од кој имаат две ќерки.

Имено, многу се шпекулираше за причината за нивниот развод, а познато е дека пред конечно да одлучат дека е крај отишле кај психотерапевт со желба да се обидат да го спасат бракот. Сепак, не успеаја.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована и претходно за медиумите изјави дека редовно одат на терапија за да ја подигнат врската на повисоко ниво, а во една прилика истакна дека тоа им е потребно.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Сале ме поддржува во се, не е љубоморен, од овие детски болести боледуваме одамна. Никогаш не го проверувам, ниту тој ме проверува мене,  имаме здрава врска. На сите им треба психотерапија, вклучително и мене и Сале – изјави таа во 2018 година.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Таа потоа откри зошто побарале помош од експерт.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Немаме никакви конкретни проблеми, отидов од љубопитност бидејќи мислев дека држам се под контрола и наидов на некои работи кои беа затворени во црна кутија и навистина пораснав како личност благодарение на тие терапии. Јас и Сале со помош на професионалец полесно го решаваме проблемот со напорното темпо на живот, неостварувањето на некои работи, односот со пријателите, семејството. Тоа се работи за ментална хигиена – објасни тогаш Јована, која очигледно не сакалa да открие јавно дека има кризи во бракот со Сале.

жфото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Инаку вчера за прв пат се огласи пејачот. Тој на својот инстаграм профил објави фотографија од виножито кое успеал да го фотографира од терасата, и напиша:

„За прв пат, не знам после колку години во станот, гледам виножито“…

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Имено познатата двојка важеше за една од најубавите парови во регионот, но сега и двајцата ги потврдија наводите дека ставаат крај на бракот со напомена дека ќе останат во добри односи пред се поради децата.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и, како и досега, ќе бидеме посветени на заедничко одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам од медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави Пајиќ.

Јована и Сале се заколнаа на вечна љубов во 2011 година, а нивната свадба беше прикажана и во една емисија.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Како што пренесуваат медиумите, Јована уште пред месец дена заедно со децата го напуштила станот во кој живеела со Саша.

Како што наведе извор близок до познатиот пар, во последните две-три години тие многу се оддалечиле еден од друг. Наводно нивната љубов изгаснала и веќе долго време не биле пар како на почетокот на нивната врска.

Многу ретко и во јавноста се појавуваа заедно, а пред месец дека пејачката се иселила од нивниот стан, но останале во контакт.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Како што објавија некои српски медиуми, на Сале дружбата на неговата сопруга со членот на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ почнало да му пречи, но бидејќи не можел да влијае на тоа, на крајот одлучиле и двајцата да се разделат. Наводно токму заради Пајиќ и Џејла Рамовиќ не дошла на роденденот на Шерифовиќ, а доказ за нивната блискост е и тоа што се поддржуваат и во сите свои деловни, но и хуманитарни активности. За тоа сведочат и бројни заеднички снимки кои и двете ги имаат објавувано на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Инаку, Марија и Јована се блиски пријателки неколку години, и од тогаш многу често се дружат и времето го минуваат заедно.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close