Uncategorized

Утеха најде во овој маж: Тања Савиќ по сите случувања со Душан го најде мирот во родниот крај- еве кој ја теши!

Познатата пејачка Тања Савиќ скоро една година мака мачеше со својот се уште законски сопруг Душан, кој минатата година во…

БРЕНА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО ФАЈЗЕР: Бројот на антитела е изненадувачки- сите во куќата сме вакцинирани, се решив за овој чекор поради семејството!

Масовната вакцинација против вирусот корона започна речиси секаде во светот. Така многу јавни личности соопштија дека се вакцинирале со една…

ДОЈЧЕ ВЕЛЕ СО ОСТРИ КРИТИКИ ЗА МЕРКЕЛ: Таа изневери со корона мерките- Германија оди во погрешен правец!

Ситуацијата е драматична, бесконечна – и контрадикторна. Со денови, најпознатата и најозлогласена крива повторно се движи нагоре: кривата на новоинфицирани…

Сопругата на Вело Марковски се пофали со тeлo од милион долари, а се породи пред два месеци

Поранешната манекенка го истакна своето прекрасно тело Поранешната манекенка Евгенија Николовска Марковска, на почетокот од оваа година се породи и…

Татковци во породилното – погледнете ги овие 20 волшебни фотографии

Ќе се воодушевите од овие фотографии Во светот е во мода и таткото да присуствува на породувањето. Од фотографиите можеме…

СКАНДАЛ КОЈ ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ: Милана има само 8 години, има момче и нејзината мајка ја одобрува нивната врска!

Голем скандал ја тресе Украина откако осумгодишната Мила на својот Инстаграм профил неодамна во сега избришана објава, таа откри дека…

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ЗНАЕШЕ: Неда Украден по разводот била во врска со Саша Поповиќ?- ја оставил па започнал врска со друга пејачка

Фолк-пејачката Неда Украден важи за една од најголемите ѕвезди од поранешна Југославија. Таа е една од оние жени на кои…

ИМАМ БЕБЕ ОД 7 МЕСЕЦИ И ТАА Е ВЕГАН ОД РАЃАЊЕ: Сопругот ме тера да и давам месо, сакам да излажам дека е алергична- оваа исповед на една мајка предизвика бура од реакции!

Бројот на вегани во целиот свет расте. Многу родители се обидуваат да ги одгледуваат децата од раѓање како вегани, додека…

МИ ЗАБРАНИЈА ДА СЕ МЕШАМ: Мирко и Бојана се посебно семејство, не го знам ниту полот на бебето- Гоца Божиновска не очекуваше вакво нешто од синот!

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ наскоро за прв пат ќе станат родители, а…

Во Германија воведена една од “најлудите мерки” за заштита од Ковид-19: Станете и продолжете со одење, не се задржувајте на едно место!

Политичкиот магазин Шпигел го започнува својот извештај на следниов начин: „Од звучникот на комбето на Службата за јавен ред одекнува…
Close
Close