MAMA

ВАГИ СРЕЌЕН РОДЕНДЕН! Оваа година е добра за деловно работење, а ќе уживате и во ЉУБОВТА

Погледнете кои промени ве очекуваат ...

Оваа година ќе ви биде полесна од минатата, па ќе можете да се опуштите … Погледнете кои промени ве очекуваат …

РАБОТА

Оваа година ќе биде многу добра за деловно работење. Иако можеби не изгледа дека сè е лесно, важно е едноставно да не започнувате ништо ново. Обрнете внимание на деталите, не дозволувајте никој да ве вознемирува. Не брзајте со промените.

Ќе видите дека од втората половина на декември сè може да биде полесно. Ќе бидете поиновативни, полесно ќе реализирате идеи што сте ги имале подолго време, а кои веќе сте започнале да ги реализирате. Другите луѓе ќе бидат корисни. Луѓето кои не се од вашето место или земја се добри соработници за вас. Ако планирате да се запишете на курс, сега е вистинското време да го сторите тоа. Следната година е идеална за обука.Мали проблеми со парите се можни во декември, но тоа не треба да ве обесхрабрува – дајте се од себе и не правете големи промени на работа.

ЉУБОВ

Оваа година е за нова врска или брак, за почеток на заеднички живот со партнер.

Ако сте зафатени, врската може да напредува само. Покажете ги своите чувства и намери. Периодот до средината на ноември може да биде напнат, може да има дискусии или паузи. После тоа, ќе биде многу полесно, но сепак стресот поминува само од втората недела на јануари.

Важно е да вложите повеќе енергија, волја и време во врската, да не ви е здодевно, но и да не ја занемарите страста. Тогаш сè ќе биде добро. Ако сте слободни, не мора да влегувате во врска брзо, туку полека, и ако стагнирате до јануари, тоа е во ред. Не се присилувајте ако не сакате љубов сега.

Следната година, септември и октомври исто така нема да бидат многу поволни за вас. Целата наредна година е одлична, освен оние два месеци.

ЗДРАВЈЕ

Многу е важно повеќе да се грижите за вашето здравје. Имунитетот е можен до јануари, како и во септември и октомври следната година. Земете витамини и спортувајте.

Познати Ваги се: Мет Дејмон, Гвинет Палтроу, Вил Смит, Мајкл Даглас, Кетрин Зета-Џоунс, Моника Белучи, Хју Џекмен …

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат.
Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности. Вагите тежнеат кон долги и значајни врски. Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни,Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.Вагите умеат да бидат непредвидливи.

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close