MAMA

Ова девојче има само девет месеци и се бори со многу тешка болест – ве молиме, ајде да помогнеме!

На ова девојче може да и биде спасен животот Илина е деветмесечно бебе кое храбро ја води животната битка против…

Нajжeшкиoт „Инстаграм дедо“ доби ќерка на 53 години – прва фотографија од малата принцеза на која и дадоа необично име

Гордиот татко веднаш ги објави убавите вести со прва семејна фотографија на која е малата принцеза Џанлука Ваки (53) на…

Младите во Македонија со месеци ги немаат посетено родителите: „Што ако ги заразам? Тоа никогаш не би можел да си го простам“

Експертите предупредуваат дека епидемијата што трае веќе со месеци и стресот кој што го предизвикува кај граѓаните е причина за…

Продавајќи го мајчиното млеко создала сопствен бизнис- заработила 19.300 евра!

32- годишната Џули Денис од Флорида дошла до одлична идеја за тоа како да заработи во време на пандемија, кога…

Емотивни фотографии од породување: Првиот поглед помеѓу родителите и бебето

Австралиските фотографи Ривер Бенет и Бел Пангбурн се здружиле заедно во проектот „The First Hello“, со цел да документираат еден…

Еве како изгледа денес и што вели за мајчинството Салвета од „Курсаџии“ која се породи на 53 години

Актерката Љиљана Јакшиќ Салвета на 52 години остана во блажена состојба, со што ги изненади сите Нејзиниот партнер со кого…

Оваа жена е бремена на 51 година и ќе ја роди својата внука – наместо нејзината неплодна ќерка

Џули Лавинг покажа дека мајчинската љубов нема граници – таа заради својата ќерка и нејзиниот проблем со плодноста се согласи…

Еве зошто е добро да родите и по 30-тата година од животот!

  Иако многумина веруваат дека раните дваесетти се најдобар период за да станете мајка, тоа е подобро, сепак се поголем…

Наместо средство за дезинфекција го зела лубрикантот на мајка си- петгодишно девојче ја посрамоти својата мајка пред целото училиште!

  Речиси во целиот свет мерките за заштита од Ковид- 19 се исти, а тоа наложува децата кои пред извесно…

Еве како изгледа мајчинството во различни земји од светот- фотографии кои ќе ве разнежнат!

  Да се биде мајка е благослов. Не постои поцврста врска од онаа на мајката со своите деца. Тоа е…
Close
Close