UncategorizedНовости

CKАНДАЛ НЕ ВИДЕН ДО СЕГА: Сопругата на министер на Фејсбук објави дека ја изневерува- фотографиите со неговата љубовница ја шокираа јавноста

Сања открива во каква агонија се таа и децата

Голем скандал ја потресе јавноста откако сопругата на министерот за надворешна трговија и економски односи на БиХ,  јавно го обвини за неверство.

Фото Фејсбук/ Сања Кошарац

Имено Сања Кошарац, која е новинарка на РТРС, јавно објави скандал за својот сопруг Сташа Кошарац, и преку својот официјален Фејсбук профил објави статус каде открива брачна измама на нејзиниот сопруг, пренесува Танјуг.

 

 

Во соопштението таа ја наведува агонијата што ја минува во Центарот за социјална работа поради разводот, бидејќи, како што вели, Сташа Кошарац е министер и сè му е дозволено.

 

 

Таа објаснува дека решила да обелодени сè на социјалните мрежи затоа што тоа е „омилено место за комуникација на квази-елитата“, и наведува дека нејзиниот сопруг понудил да ја повлече тужбата „поради децата“, и дека кога таа не го прифатила тоа, тој и се заканил на неа и на децата.

Инаку, на министерот Кошарац летово му се закануваше отказ, а можеби дури и санкции во самата партија, бидејќи за време на забраната за собири, тој се најде во ноќен клуб во кафуле со многу луѓе.

Таа додава дека според нејзините информации, Кошарац веќе две години се забавува со љубовница која е 17 години помлада од него.

Денеска министерот Кошарац отиде на работа. Повторно. Вчера се обиде повторно да биде ′′ пример за добар ′′ татко и сопруг. Во меѓувреме тој се обидуваше да биде и љубовник. Од утре ќе биде запаметен како некој на кого Бог му дал речиси сè, а ѓаволот му зел повеќе од тоа.

Пред две години, барем според моите сознанија, министерот најде швалерка. Помлада од него 17 години Александра Ивковиќ. За агонијата што моите деца, моето семејство и јас, ја поминавме за да преболиме, нема да пишувам. Министерот Кошарац, неговото семејство, Александра Ивковиќ и нејзиното семејство – на мене и на моите деца, се обидоа да ни направат многу нешта.  Но, тоа е на второ место.

Тој, министерот Кошарац – откако не успеа да ме убеди дека сум луда (буквално) и дека тоа е само негова соработнчка  Александра, побегна од децата и од мене во куќата на неговиот татко, под изговор дека мора да го чува она што го градеше. Мене и моите деца не чуваше Бог. Слава му… вели Сања во објавата.

Danas je ministar Košarac krenuo na posao. Ponovo. Juče je ponovo pokušao da bude “uzoran” otac i suprug. U međuvremenu…

Posted by Сања Кошарац on Понеделник, 07 декември 2020

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close