Новости

Се разведуваат Боркица и Никола Груевски- таа поднесе барање пред Основниот граѓански суд, ова се деталите ФОТО

Иако подолго време не е во Македонија, секоја вест поврзана со поранешниот премиер Никола Груевски ја бранува јавноста. Денеска во…

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: Денес се празнува заштитникот на децата- Ова треба да го прават сите мајки

Сисој Велики († 429) е христијански светец, испосник, следбеник на Антониј Велики. Поменот во Православната Црква се означува на 6…

СКАНДАЛ: Свекорот на Николина Пишек удри по водителката, син ми починa а таа бара пари- откри што се случувало пред смрттa на Видоје!

Таткото на починатиот историчар на уметност Видоје Ристовиќ, Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, за српските медиуми откри нови шокантни…

Николина Пишек за прв пат проговори по смрттa на нејзиниот сопруг и растажи многумина

Српските медиуми ја пренесуваат првата изјава на Николина Пишек по ненадејната смрт на нејзиниот сопруг Видоје. – Се чувствувам ужасно,…

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: Денеска е Ѓурѓовден празникот на обновување на природата и животот- ова се обичаите

Ѓурѓовден е христијански празник кој се празнува на 6 мај со кој се одбележува споменот на Св. Ѓорѓија. Го слават…

Барбика изработена со ликот на кралицата Елизабета по повод 70 години владеење: Погледнете како изгледа куклата дизајнирана по најмоќната жена во светот

Американската компанија Mattel, Inc., чија најпозната марка е куклата Барби, се вклучи во прославата на историскиот платинест јубилеј на британската…

Денеска е ВЕЛИКА СРЕДА: Еве што треба да направите вечерта пред Велки Четврток

Велика среда е денот кога црквата го извршува обредот на осветување на маслото, една од седумте свети тајни. Велика среда…

Боки 13 удри по судиите и упати порака до граѓаните: Да бев ЛИГУШ, полесно ќе поминев- нека не ве залажуваат само со Зекири

Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки13 пред четири дена беше осуден на девет години затвор како претседател на невладината…

Денеска е Благовец- празникот на сите мајки, еве што треба да направите на овој ден

Денеска се празнува големот христијански празник Свето Благовештение попознат како Благовец — кој се вбројува во постојаните празници и секогаш…

ЈА ИГРАШЕ СУРОВАТА АРЗУ ВО СЕРИЈАТА „ЕЛИФ“: Еве како изгледа во РЕАЛНИОТ ЖИВОТ, не би ја препознале (ФОТО)

Убавата, но алчна Арзу ги освои срцата на публиката веднаш штом се појави во серијата „Елиф“. Иако во серијата глуми…
Close
Close