Новости

Фолкерката плива во пари, но е несреќна: „Џабе ни се милионите кога немаме деца!“

Пејачката Бранка Соврлиќ беше популарна во 80-тите и 90-тите, но веќе долго време не се занимава со музика. Имено, таа…

Преубави вести од домот на Ражнатовиќ! Вељко и Богдана пресреќни, Цеца горда на својот син!

Убави вести пристигнуваат од семејниот дом на Ражнатовиќ, а убавата Богдана сега е уште погорда сопруга. Имено, Вељко Ражнатовиќ деновиве,…

Сопругата на Вело Марковски никого не остави рамнодушен во ова издание

Шармантната Евгенија Марковска на самиот почеток од оваа година стана мајка по втор пат кога ја роди својата ќерка. Поранешната…

Учебната година ќе започне од 1-ви септември, вакцинирани 60 отсто од кадарот!

Денеска Министерството за образование и наука испрати соопштене во кое се наведува дека интензивно се подготвува за започнување на новата…

Нема дилема, повторно ќе не затворат: Бројот на заболени постојано се зголемува, на есен нови рестрикции?

Според српскиот епидемиолог Предраг Кон најголемите закани за епидемиолошката состојба се јавните собири и прослави, и недоволниот број на вакцинирани……

Паричникот ќе им биде полн: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат многу пари во август!

Астролозите истакнуваат дека август ќе биде поволен месец за многу знаци на Зодијакот. Нè очекуваат бројни авантури, патувања, нови љубови,…

Имала нормална бременост, се породила и останала во ШОК кога видела бебе со три глави!

Жена во Утар Прадеш, Индија родила триглаво дете, што ја шокирало локалната заедница, а многумина сметаат дека овој недостаток е…

Жените родени во ове хороскопски знаци се најдобри партнерки!

Доколку сакате да почувствувате вистинска љубов, тогаш жените во овие хороскопски знаци се вистинските за вас. Риби Некои хороскопски знаци…

Поранешната свршеница на Дарко се огласи во врска со неговата нова избраничка

Повеќе не сака да има ништо со него Во медиумите се појави вест дека Дарко Лазиќ има нова девојка која…

Трикови што работодавачот ги користи за да ве тестира: Еве како да ја добиете работата за која сте аплицирале!

Во денешно време компаниите кои бараат вработени вообичаено бараат од апликантите кратка биографија а потоа според неа ги повикуваат на…
Close
Close