Кафе муабет

Бидете внимателни: Овие хороскопски знаци до 23 декември ги чека тежок период

Владеењето на Стрелецот трае до 23 декември.

Наредниве денови се ризични за големи одлуки, големи потези и планови за иднината. Еве кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат потешки денови до 23.12.2020 година.

Бик – голема љубовна олуја

Драги Бикови, земете длабок здив. Овој период нема да иамте енергија да се изборите со сите препреки кои ќе ви се појават на патот. Партнерот нема да има разбирање за вашето незадоволство, а многу емоции ќе ги потиснете длабоко во својата душа. Не донесувајте избрзани одлуки, почекајте да помине оваа олуја.

Девица – премногу размислување и несигурност

Работевте напорно, но сепак се’ уште не гледате напредок и сметате дека вашата работа не е доволна наградена. Можно е да се чувствувате празни и меланхолични. Фокусирајте се само на работи кои се во ваша моќ, односно контрола.

Многу работи кои се случиле, веќе ги очекувавте, но не мислевте дека ќе ве погодат на овој начин. Својата енергија насочете ја ан решавање на предизвиците, но не дозволувајте да го изгубите балансот помеѓу деловниот и приватниот живот. Поминете повеќе време со партнерот или пријателите.

Јарец – барање на целта

Уште малку останува до вашиот роденден. Овој период ќе сакате да им покажете на другите колку сте напреднале, но многу работи ќе ве закочат во тоа. Секогаш кога ќе навлезете подлабоко во својата душа, може да најдете нешто што не ви се допаѓа, нешто што одамна сте го „закопале“.

Важно е тоа да го прифатите во целост. Не откажувајте се од своите амбиции. Сонувајте, повеќе одморајте и кажете им збогум на сенките од минатото. Наскоро ве очекува подобар период.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close