Новости

ЉУБОВНА ПРИКАЗНА КАКО НА ФИЛМ: Водителката од “Ѕвездите на Гранд” откри како го запознала својот сопруг!

Ова е втор брак за неа...

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, ретко зборува за нејзиниот приватен живот, а сега откри детали од нејзиниот љубовен живот, а се сети и раскажа како го запознала сопругот Немања Жjивојиновиќ.

Нивната љубовна приказна е исто така многу интересна, бидејќи започнала кога се запознале на летен одмор пред 10 години, а долги години потоа, решиле да го претворат своето пријателство во нешто посериозно.

– Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се беше  случајност … Се видовме во авионот, а потоа таму, по околу 3, 4 дена, стапија во контакт, неговото и моето друштво, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме.

Се разбира, тогаш тоа беа пријателски односи, а всушност тогаш не се случи ништо значајно, само со враќањето во Белград и продолжувањето на дружењето, се појавија некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства- рече Сања, која од летниот одмор остана во контакт со целото друштво и додаде:

– Врската не беше изгубена затоа што некој од тоа друштво секогаш комуницирал со некого, и така настана идејата да се собереме. Тоа беше само момент на среќни околности, бидејќи мали беа шансите да се појавам таа вечер на тој договорен пијалок, можеби немаше да излезам, а потоа во последен момент си реков па ајде да излеземе. На крајот, се подготвив и заминав, и така некако се отворија темите, имав можност да запознаам апсолутно нов Немања, иако тој беше многу културен млад човек од тој период, тој факт не се смени, но кога Зборувам за зрелоста, тие се апсолутно двајца различни луѓе. Што е нормално, маж на 23 години и човек што го запознав 10 години подоцна е огромна разлика.

– Нашите патишта повторно се вкрстија, некои почести видувања, пиење кафе и всушност фактот дека пред вас е човек што ве сака и кој е апсолутно на негово место, се случи тоа што е најважно, хемија и љубов – рече водителката.

Нашиот статус е невенчани сопружници како што се нарекува денес … Нас ни е толку убаво, не сум роб на формулари, заедно имавме и дете – изјави Сања.

Како што пишуваат српските медиуми, Немања е бизнисмен, директор на маркетинг во една автомобилска куќа.

Водителката неодамна призна дека со него била во врска и во адолесцентите денови, но тој не е нејзиниот прв маж.

Една информација која не е позната во јавноста е дека на почетокот на нашите дваесетти бевме во емотивна врска. Кога по десет годни повторно се сретнавме, го прескокнавме тој вовед и запознавањето“, изјави Сања неодамна.

Таа во една друга пригода и објасни и кога и како ја донесе одлуката за втор брак, откако првиот не беше успешен.

„Втор пат се одлучив за брак кога повторно ја препознав љубовта во која што верувам“, изјави Сања.

Инаку, Сања и Немања имаат син Страхија додека од првиот брак таа го има синот Андрија.

Познатата водителка неодамна прозборе и за својот поранешен сопруг и го кажа следново:

„Се дружевме две години, се вљубивме, па се венчавме и добивме дете. Потоа се разведовме, но и понатаму останавме во истата фирма.. Зоран и јас по година дена брак убаво, човечки се разделивме. Можеби тоа на некому ќе му изгледа смешно, но кај нас се’ функционира беспрекорно, само што не сме во задница. Андрија и тој се гледаат, имаат нормален контакт, ние мораме да функционираме заради детето и сакаме комуникацијата да биде што подобра.“

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close