MAMA

Шoкaнтниот изглед на Американската пејачка која освои Еми награда за шоу за плус-сајз девојки, погледнете и оценете сами

Лизо едвај можеше да ја задржи радоста додека настапуваше пред повеќе од 20.000 обожаватели на првиот концерт од својата турнеја.

Американската пејачка, раперка, флејтистка и текстописец Мелиса Вивиан Џеферсон, позната по професионалното име Лизо, во петокот навечер на почетокот на својата долго очекувана турнеја во Лајв Арена, Флорида се појави во доста впечатлив и шокантен аутфит.

34 годишната пејачка се појави на сцената во блескаво син комбилезон, кој се лепеше на нејзината обла фигура.

ФОТО: Принтскрин/ Лизо на својот концерт во Флорида

Врвниот комбинезон кој е комбинација од блескаво сино и илузија на голо имаше лажни грејачи на рацете кои блескаа под светлата, додека пејачката од Мичиген ги покажуваше своите убиствени танцови движења.

Лизо се појави на сцената во пар сини борбени чизми на платформа.

ФОТО: Принтскрин/Лизо на својот концерт во Флорида

Дебелината на пејачката од Трут Хуртс беше обоена во ладна гола сенка, а нејзиното лице беше извајано со бронзена пудра со топол тон.

Очите и беа прекриени со живописни сини сенки и меки вештачки трепки за дополителна драма.

ФОТО: Принтскрин/ Лизо и групата танчерки на нејзиниот концерт во Флорида

На почетокот на оваа тура во позадина пејачката беше придружена од група танчери во блескаво розови костими, со жешки панталони со висок струк и винилни ремени.

На само две недели пред да ја започне својата турнеја, Лизо достигна голема пресвртница во својата кариера, бидејќи ја зеде наградата Еми за извонредни натпреварувачки серии за нејзиното шоу наречено „Внимавајте на големите девојки“.

ФОТО: Принтскрин/Лизо во екстравагантниот костим на својот прв концерт од турнејата

Изведувачот беше и водител и извршен продуцент на серијата која се прикажување на Амазон Прајм. Денови пред церемонијата, шоуто освои две Еми награди за креативност и тоа извонредна режија и извонредно уредување на слики.

Шоуто од осум епизоди следеше група на плус-сајз талентирани танчери кои се натпреваруваа да добијат резервна танчерска улога за идните концерти и светската турнеја на Лизо.

ФОТО: Принтскрин/Лизо со својата танчерска група

За време на својот емотивен говор во однос на прифаќањето, Лизо изјави:

-Ајде да раскажеме повеќе приказни. Кога бев мало девојче, се што сакав да видам на екраните е јас да сум дел од медиумите. Некој дебел како мене, црн како мене, убав како мене.Кога би можела да се вратам назад, на малата Лизо би и кажала, ќе ја видиш таа личност и таа личност ќе бидеш ти.

ФОТО: Принтскрин/Лизо

На крајот и сеуште во солзи, Лизо им изрази благодарност и љубов на публиката и гледачите.
-Толку многу ве сакам, господ да ве благослови. Ова е за големите девојки-рече таа.

ФОТО: Принтскрин/ Инстаграм Лизо со освоената Еми награда

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close