Новости

ТРЕТА СРЕЌА ЗА СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН: Актерката се венчала тајно, далеку од очите на јавноста!

Се чини дека овој пат бракот ќе биде долгорочен

Познатата холивудска актерка, препознатлива по филмовите,  Ghost World, Lost In Translation и Girl With A Pearl Earring кои го направија отскокот на нејзината кариера решила повторно да си ја проба среќата и по трет пат да облече венчаница?

 

foto Instagram.com/scarlett.johansson.fc/

 

Да, ова го тврдат странските медиуми, кои беа преплавени од веста дека Скарлет Јохансон по два пропаднати брака, решила повторно да се омажи за својот избраник комичарот и писател Колин Јост.

 

(Photo by Jon Kopaloff/Getty Images)

 

Имено актерката која во неколку наврати беше избрана за најсекси и најубава жена, зад себе има два брака кои завршија неуспешно.

Од 2008 година до 2011 актерката беше во брак со актерот Рајан Рејнолдс. Потоа во 2014 година се омажи со Роман Дориак, со кого ја има и ќерката Роуз, но и таа љубоов траеше кратко.

 

foto Insider.com

 

Сепак извори блиски до парот тврдат дека засега Колин и Скарлет се разбираат и дека се крајно компатибилни, па затоа веруваат дека нивниот брак ќе биде хармоничен и долгорочен.

 

foto Insider.com

 

Инаку според странските медиуми, Колин ја запросил Скарлет во мај 2019 година, а се венчале вчера, на приватна церемонија.

 

foto Telegraf.rs

 

Двојката се запознала за време на снимањето на филмот ‘Saturday Night Live’ и оттогаш станале неразделни. Тие редовно се појавуваа заедно на церемонии, свечени вечери и премиери.

 

foto Insider.com

После две години врска, Колин реши да ја запроси убавата Скарлет, и тој реши да го стори тоа со стил, па затоа избра неверојатно гламурозен единаесет каратен дијамантски прстен, кој ја оставил глумицата без зборови.

 

 

– Бев изненадена. Тој е многу мистериозен и шармантен, и без оглед на тоа што знаев дека ќе се вериме еден ден, сепак тоа е убаво чувство и бев пријатно изненадена. – рече Скарлет во гостувањето на една американска емисија.

 

foto Elle

 

Според гласините се чини дека актерката овој пат ја пронајде оаза на мирот во прегратките на  Колин Јост но колку че трае бракот ќе видиме со текот на времето.

 

foto Reddit

 

foto Reddit

 

foto Reddit

 

foto Reddit

 

foto Reddit

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close