Дом и семејство

ПУКНА ТИКВАТА? Јавната расправија на Харис и Мелина ги подгреа гласините за развод- убавата дизајнерка повеќе не можела да издржи

Му велелеа дека е стипса...

Мелина и Харис Џиновиќ се заедно повеќе од дваесет години и важат за еден од најскладните парови на јавната сцена.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Нивната врска е нераскинлива па денес речиси ништо не може да ја раздрма, освен ситниците кои го мачат секој брак.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

На пример, неспособноста на сопругата, во случајов позната дизајнерка, да се спротивстави на „шопингхоличната“ треска, што доведува до расправии со нејзиниот сопруг.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Имено, Мелина неодамна во емисијата на Гоца Тржан раскажа како познатиот пејач и таа одамна доживеале расправија која никогаш нема да ја заборави.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

– Кога бев со Хари во Париз во 2003 година, не можев да одолеам. Бевме во продавницата „Диор“ и не можев да се одлучам помеѓу три пара чевли. Во тоа време бев бремена и изгледав како слон, не можев да стојам ни на високи потпетици. Тогаш Хари ми рече: „Жено, што ти е, млада си, убава си, погледни ја таа коса, тоа лице. Облечи стара облека, облечи фармерки, врзи ја косата во опавче, ништо не ти треба , искористи ја таа младост“ и јас на тоа се свртев и му реков „Стипса ли си, дали ми велиш дека не сакаш да ми ги купиш“. Човекот само рече „Боже чувај ме, купи се од овде, нема да се расправам“ – раскажа дизајнерката и додаде дека денес Мелина и Харис Џиновиќ одлично се разбираат за овие и за други прашања.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

– Подоцна ми објасни дека на жената и е потребна поскапа гардероба после 40-тите години, а пред тоа треба да ја искористи младоста, да не се оптоварува и да ужива. И цела младост ја поминав мислејќи дека нешто ми фали, научив да ја ценам дури кога ја изгубив. Харис беше во право – рекла Мелина и додала дека нејзиниот сопруг не е материјалист, не носи ниту часовник, но затоа е неверојатно педантен и сака удобност.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

Соседите открија шокантни детали за Харис и Мелина

Прво голема прашина се крена кога се ожени со многу помладата Мелина, а сега нивната популарност ја краде нивната ќерка Џина со објави на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

Соседите велат дека сите се воодушевуваат од вилата во која живее оваа брачна двојка со своите две деца, но дека секој член од семејството е различен.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

– Харис и во живо е како и на телевизија, тој е донекаде резервиран. Изгледа дрско, но мислам дека тоа е негов начин да се одбрани досадните прашања од минувачите. Веќе знаете колку луѓето можат да бидат напорни кога се во прашање јавните личности, а неговиот став јасно кажува „не се приближувај“, со рече еден негов сосед кој живее во зградата спроти вилата на Харис.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

За разлика од Харис, Мелина е дружељубива и весела жена.

фото принтскрин/Стори.рс

– Мелина е весела и харизматична жена. Таа блеска кога ќе ја видите, за разлика од Харис чија насмевка речиси никогаш не сум ја видела. Често се шегуваме дека двајцата се „Убавицата и Ѕверот“, Навистина е мрачен цело време, но кога ќе го поздравам ми вели здраво. Не можам да кажам дека не е пристоен, но и не е достапен. Гледаме дека се пишува за нивната ќерка, малата е навистина убава и како и сите деца од таа ера, секогаш уредна и средена. Ретко го гледаме нивниот син, за разлика од неа која секогаш оди некаде, се враќа, носи друштво – рече за тамошните медиуми сосетката Мирјана.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

-Имаат и градинар и куќни помошнички, мислам дека понекогаш им доаѓа готвач, особено кога има прослави, а кај нив често се слави. Харис има и студио таму, па гледаме некои пејачи кои доаѓаат. Никогаш не е бучно бидејќи звучната изолација е веројатно добро направена. На адресата често пристигнуваат цветни аранжмани, за Мелина бидејќи сака просторот да и биде убаво уреден. Во текот на летото ги гледавме на базенот што го имаат на тераса, доаѓаа и нивните пријатели, особено на малата Џина, открива друга сосетка.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

-Верувам дека не ни знаат кои им се соседи, не се дружат, а не ги гледаме како се шетаат. Често го гледам Харис со торба како оди на тренинг, а и да трча или да оди, тоа го прави околу Кошутњак. Мелина е секогаш во вртоглави потпетици. Никогаш не сум ја видела во патики, завршува сосетката Наташа.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close