Дом и семејство

Ова се најчестите грешки кои мајките ги прават во воспитување на своите ќерки- најдобриот руски психолог тврди дека вака го уништувате животот на своето девојче!

Еден од најпознатите руски психолози, Михаил Лабковски откри неколку работи каде мајките грешат во воспитувањето на своите ќерки. Имено тој…

Оваа мајка доби низа критики: Му дозволува на бебето да јаде кал, песок, камења- тврди дека така гради имунитет!

Многу мајки стравуваат од бактерии и им забрануваат на своите деца да играат во земја, да се валкаат, да ставаат…

Имав 18 години кога забременив- бебето го дадов на посвојување и тоа беше моја најдобра одлука во животот!

Забременив кога имав само 18 години. Бев во врска со момче со кое раскинав кратко време по забавувањето, и кога…

По десет години неплодност и се оствари најголемата желба: Стана мајка на близнаци благодарение на нејзината пријателка!

Кејси Ендрус по десет години неплодност успеа да го оствари својот сон и да стане мајка. Имено таа денес е…

Ќерка ми која има 9 месеци ја оставив кај моите родители- нема да верувате што ми направија зад грб: Ми го упропастија детето!

Овој револтиран татко го сподели своето искуство со неговите родители и неговата ќерка која има девет месеци. Тој во својата…

Пред да им смени пелена на своите синови оваа мајка прво бара дозвола од нив- еве зошто го прави тоа!

Oваа млада мајка стана вирален хит откако на платформата ТикТок објави видео на кое објаснува дека уште од најрана возраст…

Сопругот ми ги отвори очите, и ми покажа каде грешам- ме расплака со она што ми го кажа но сега сме среќни повеќе од било кога!

Оваа исповед, ќе ги натера сите жени да размислат и да сфатат дека во домот треба да бидат пред се…

Брачниот пар за кој зборува целиот регион: Згрижиле преку сто деца- им овозможиле топол дом, родителска љубов и безгрижно детство!

Бугарите Аница и Драго Богар буквално го освоија целиот регион со својата добрина. Имено тие пред 30 години продале се…

Не им дозволува на бабата и дедото да си го прегрнат внучето: Постапката на оваа мајка наиде на многу критики!

Низа од реакции предизвика видеото на Британи Бакстер кое го постави на Тикток а во истото изјави дека никогаш не…

Нејзиниот син почнал да готви кога наполнил една година: Оваа мајка е мета на критики- мојот син готви за целото семејство!

Лора е мајка која за кратко време стана вирален хит на социјалните мрежи, но поради негативните коментари и критиките од…
Close
Close