Дом и семејство

Кога ќе ја изгубите мајката, губите и дел од вашата душа- човек без мајка е ранета птица која жали по своето безбедно гнездо!

Нема подобар пријател од мајката, таа е единствената личност која ќе биде секогаш тука за тебе, ќе ти помага, ќе…

Се роди во рацете на својата баба: Најубавото искуство на бабица која ја породи својата ќерка!

Бабицата Бисерка Маток Главаш, која родила повеќе од 6.000 деца, стана горда и среќна баба пред четири месеци. Таа ја…

Неколку причини зошто големите семејства се посреќни

Повеќе деца може да внесат поголема радост во домот. Па, ако сакате да го проширите семејството, еве ви неколку докази…

Ова се најчестите грешки кои мајките ги прават во воспитување на своите ќерки- најдобриот руски психолог тврди дека вака го уништувате животот на своето девојче!

Еден од најпознатите руски психолози, Михаил Лабковски откри неколку работи каде мајките грешат во воспитувањето на своите ќерки. Имено тој…

Оваа мајка доби низа критики: Му дозволува на бебето да јаде кал, песок, камења- тврди дека така гради имунитет!

Многу мајки стравуваат од бактерии и им забрануваат на своите деца да играат во земја, да се валкаат, да ставаат…

Имав 18 години кога забременив- бебето го дадов на посвојување и тоа беше моја најдобра одлука во животот!

Забременив кога имав само 18 години. Бев во врска со момче со кое раскинав кратко време по забавувањето, и кога…

По десет години неплодност и се оствари најголемата желба: Стана мајка на близнаци благодарение на нејзината пријателка!

Кејси Ендрус по десет години неплодност успеа да го оствари својот сон и да стане мајка. Имено таа денес е…

Ќерка ми која има 9 месеци ја оставив кај моите родители- нема да верувате што ми направија зад грб: Ми го упропастија детето!

Овој револтиран татко го сподели своето искуство со неговите родители и неговата ќерка која има девет месеци. Тој во својата…

Пред да им смени пелена на своите синови оваа мајка прво бара дозвола од нив- еве зошто го прави тоа!

Oваа млада мајка стана вирален хит откако на платформата ТикТок објави видео на кое објаснува дека уште од најрана возраст…

Сопругот ми ги отвори очите, и ми покажа каде грешам- ме расплака со она што ми го кажа но сега сме среќни повеќе од било кога!

Оваа исповед, ќе ги натера сите жени да размислат и да сфатат дека во домот треба да бидат пред се…
Close
Close