MAMA

Овни, држете се! Следи бурен љубовен период за сите знаци

Септември со себе носи многу астролошки транзити.

Септември со себе носи многу астролошки транзити.

Меѓу нив е ретроградниот Марс, кој се смета за еден од најважните настани на небото во 2020 година.

Покрај влијанието врз нашите животни одлуки, кои се однесуваат на иднината, кариерата и пријателството, ретроградниот Марс во голема мера ќе влијае и на емотивните врски.

Подолу откриваме какви промени на љубовно поле ве очекуваат за време на овој транзит, кој трае до 13 ноември.

Овен

Овни, држете се! Во овој период, може да помислите дека воопшто немате среќа во љубовта. Мора да бидете свесни дека ефектите од ретроградниот Марс сега се најинтензивни затоа што тој е ваш владетел. Грижете се за што вложувате енергија, бидејќи Марс ќе ви помогне да го насочите.

Ретрограден Марс е во вашата 12-та куќа на тајните и потсвеста, па на моменти може да почувствувате дека сте изгубиле контакт со реалноста. Вашиот љубовен живот може да изгледа прилично нереален, па затоа е важно да обрнете внимание на сите детали од врската. Набљудувајте ги работите како што се.

Близнаци

Претераната себичност не е секогаш добра работа. Марс се движи ретроградно низ вашата 11-та куќа, што е поврзано со пријателството и целта на вашето постоење, што значи дека веројатно ќе имате потреба од партнер или близок круг на пријатели да ја потврдите вашата вредност.

Рак

И покрај вашата длабока желба да го одржувате вашиот љубовен живот во хармонија, ретроградниот Марс што се движи низ вашата 10-та куќа во кариерата, ќе ја насочи вашата енергија кон вашите професионални цели. Одржувајте рамнотежа помеѓу деловниот и емотивниот живот, за да можете истовремено да се фокусирате на двете сфери.

Лав

Лавови, не губете фокус. Бидете присутни во сегашниот момент и размислете повеќе за потребите на вашиот партнер, особено затоа што Марс е ретрограден низ вашата 9-та куќа што има врска со еволуцијата. Иако е одлично време да размислите за целите во вашата врска.

Девица

Не бидете срамежливи и слободно покажете ги своите емоции. Во комбинација со неодамнешните флертувања и освојувања, ретроградниот Марс ќе ја активира вашата 8-ма куќа во однос на блиските контакти и вашите очекувања во врската и ќе ве предизвика да се поврзете со вашето внатрешно битие. Даваш и даваш, но за возврат не добиваш ништо? Размислете зошто се случува ова.

Вага

Секогаш има простор за развој. Со ретрограден Марс во вашата 7-ма куќа, што е поврзано со врски, преговори и меѓучовечки односи, конечно се чувствувате доволно сигурни за да ги искажете вашите лични потреби. Не се откажувајте од своите желби и препуштете се на емоциите.

Шкорпија

Иако Марс е ретрограден низ вашата 6-та куќа во однос на одговорноста во вашите дневни навики, ќе имате желба да направите нови промени. Ќе заборавите на стандардната рутина и ќе имате уште повеќе љубов.

Стрелец

Не се вознемирувајте за работи за кои не сте одговорни. Со ретроградниот  Марс во вашата 5-та куќа што има врска со љубов, креативност и заведување, за време на транзитот на оваа планета може да почувствувате недостаток на мотивација што ќе се одрази на вашиот емотивен живот. Направете чекор назад и подобро проценете ја ситуацијата.

Јарец

Фокусирајте се на вашиот внатрешен свет. Марс е ретрограден во вашата 4-та куќа, семејните и емотивните односи, што значи дека ќе се чувствувате позатворено од кога било. Пронајдете излез од оваа ситуација и соочете се со потиснати емоции и гнев, дури и ако тоа значи да поминете убава ноќ со личност која ви се допаѓа.

Водолија

Не ги потиснувајте вашите чувства. Марс е ретрограден во вашата 3-та куќа на комуникација, така лесно ќе влезете во конфликти, а проблемот лежи во фактот што ви е тешко да го искажете она што мислите и чувствувате. Дали сте доволно комуникативни? Нема ништо лошо во признавањето на партнерот дека не сте расположени. Прашајте и ќе добиете.

Риба

Можете да имате сè што можете да замислите. Со ретрограден Марс во вашата 2-та куќа што се однесува на удобност, вредности и уникатни таленти, ќе треба да размислите за вашите финансии, односно за работите на кои трошите пари, а исто така ќе се прашувате дали го добивате она што мислите дека го заслужувате. Дали се чувствувате духовно, емотивно задоволни? Размисли за тоа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close