Кафе муабет

Момче застана пред Тања Савиќ, извади прстен и ја запроси- пејачката се шокираше!

Речиси по цела година пауза поради вирусот корона, фановите сега имаат чест почесто да ја гледаат на настапи...

Откако поминуваше низ тежок период во животот, пејачката Тања Савиќ по се изгледа дека се враќа во нормала.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Имено таа успеа да ги врати децата крај себе и секојдневно ужива во нивно друштво а сега откако беа отворени и ноќните клубови и дискотеки таа се врати на својата работа.

Речиси по цела година пауза поради вирусот корона, фановите сега имаат чест почесто да ја гледаат на настапи.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Но она што е интересно е дека на 17 јули, во еден клуб во Чапљина каде што настапи пејачката доби неочекувана понуда.

Имено, извесно момче, помладо од неа застана пред бината држејќи картичка со натпис:

„Омажи се за мене!“.

фото принтскрин/Твритер

Тој и рече на Тања дека има нешто да ја праша, а потоа се качи на оградата до бината, а таа го праша на микрофон:

– Што сакаше да ме прашаш?
– Сакаш да се омажиш за мене? – рече момчето.

– Да се ​​омажам за тебе? – зачудено праша Тања.

– Зошто да не? Љубов на прв поглед – одговори момчето.

„Чекај, мора да биде на втор“, продолжи таа.

„Можеме да одиме на трет, тоа не е проблем“, и рече тој.

– Дечкото напиша „Омажи се за мене“ …

Честитки за твојата храброст! Јас би се омажила со тебе само поради твојата храброст, но ти не би бил среќен, верувај ми. Овие мои луѓе знаат каква сум, не сум многу лесна за соработка  му рече Тања.

– Дали си сигурен? – Дечкото не се откажа.

– Јас сум сто проценти сигурна! Дали вие купивте и прстен? Да видам – ​​рече Тања.
Прстенот беше од бело злато, а Тања го врати со насмевка, го бакна момчето и продолжи со настапот.

Душан ја малтретирал Тања по секој настап!

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Пријател на Тања Савиќ неодамна реши да излезе во јавноста и да открие што наводно доживеaла пејачката сите овие години од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ.

– Душан е нapкоман кој лошо се однесуваше и ја тeпaшe Тања! Со нејзините пари купуваше oпиjaти! Иако таа заработуваше за живот и го издржуваше тој коњ, тој ја пpeтепуваше по секој настап! Таа доцнеше 15 минути еднаш за дома, а тој и удри шлаканица! Гледав многу вакви сцени со свои очи – изјави Бане Џокиќ, пријател на Тања, за „Информер“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Болесникот ја исмеваше! Знам дека по еден настап на сплав, тој и ги зеде сите пари и ја исфрли го-ла и боса на улица! Потоа тој избега во Сремска Митровица со своите роднини се додека не се смири ситуацијата. Патем, Душан има свои пари од Австралија, но сите ги чуваше. Тој рече дека не му паднало на памет да ги троши своите пари во Србија и дека ќе ја однесе Тања во Австралија доколку таа не направи никаква кариера тука – додава пријателот на пејачката.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Тој и забрани да се дружи со колегите, дури и да контактира со нејзините родители и сестра и. Таа немаше храброст да се оддалечи од него. Ме обвини дека и земав пари од Јутјуб. Секако дека не го сторив тоа. Престанавме да се дружиме поради него, бидејќи тој и бранеше сè – заклучува Бане.

Пејачката во една прилика откри во што е проблемот со Душан и како се чувствувала во таа врска.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Жените кои се големи емпати се приврзуваат за манипулатори. Јас бев емпатична додека мојот сопруг беше нешто сосема друго, тој немаше емпатија, гледаше само за себе. Веднаш го препознав, но беше предоцна, бев во блажена состојба, тогаш гледате некои работи што не ги сакате, замижувате и мислите „ќе го сменам“. Мислев дека ќе успеам. Не ги мразам мажите, има жени кои се такви. Го следев неговото однесување, тој ме изолираше од сите, кога твојот партнер сака да те контролира, мислиш дека е љубов, кога те исклучува од семејството, пријателите, колегите. Тогаш тој може да прави што сака со тебе, како да си кукла, така се чувствував – рече Тања во “Posle ručka”.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Тој не ги избираше моментите. Тој сакаше да биде гласен. Ова се последните кукавички кретени, кога им давате на децата до знаење дека нивната мајка ве малтрeeтира. Се однесуваше како мало дете кога не му давате играчка, па вреска за да го слушнат сите – рече пејачката и додаде:

-Треба да станете доктор на науки за да ја откриете таа личност и на крајот да ја напуштите. Тие прават сè со намера да ја задржат жената. Во мојот случај, тоа беше намерно, го знаев тоа. Јас го сакав но се ослободив, многу ми е полесно, немам на кого да полагам сметки.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Имав толку многу пријатели пред Душан, тој ме изолираше од моите пријатели, сега го враќам друштвото во мојата прегратка. Постојат многу пријатели и колеги кои ми се јавуваат сега, тие дури и не се осмелуваа порано. Очигледно беше дека сум исплашена, во моите очи се гледаше дека сум како исплашено дете – заклучи пејачката во емисијата.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close