Кафе муабет

Марија Килибарда објави фотографија со нејзиното момче и на сите им ја откри НАЈДОБРАТА ВЕСТ

Заљубена е до уши...

Дека момчето на Марија Килибарда, Бранислав Вучелиќ е мажот на нејзиниот живот, неодамна потврди и водителката одлучувајќи да го покаже во јавноста.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Иако веќе две години уживаат во љубовта, Марија вешто го криеше својот избраник а сега реши својот емотивен живот почесто да го прикажува на социјалните мрежи, што е случај и овој пат.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

– Најубав мој, среќен роденден – напишала убавата водителка во описот на фотографијата и со тоа на сите им стави до знаење колку е среќна.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Кога решила јавно да проговори за врската со Вучелиќ, Марија признала дека е вљубена до уши и дека Бранислав влегол во нејзиниот живот во вистински момент, носејќи и мир и спокојство.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

– Ги надминав психичките проблеми. Три години се распаѓав на најситни парчиња. Сè ме болеше, бидејќи не бев она што другите го очекуваа од мене – домаќинка и мајка. Без него немаше толку лесно да го поминам тешкиот период зад мене. За една година поминав повеќе време со него и доживеав повеќе убави моменти отколку со кој било поранешен партнер во долги врски. Со тоа сè побрзо излезе на површина, и убаво и лошо. И знаев дека ако ги поминеме првите неколку месеци од карантинот, тоа ќе биде убава стабилна врска – изјави Марија за Стори магазин минатата година, откако ја прослави првата годишнина од врската со Бане.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Марија и нејзиниот избраник Бане Вучелиќ веќе некое време планирале свадба од бајките, но поради непредвидени околности желбата се уште не им се исполнила, иако целото нејзино семејство и пријателите со нетрпение го очекуваат тој ден.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Неодамна Марија се осврна на прашањето, зошто општеството инсистира дека само бракот и децата се показатели за успехот на жената и дали е ова само начин да се ослабне нејзината позиција…

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

“Јас немам доволно зборови за да ја опишам дрскоста и необразованието на оној кој се осмелува да не биде целосна личност за некој кој сè уште не е родител или не сака да стане еден ден. Тоа е толку некултурно и површно и ме прави лута. Ова е 21 Јас дури и не разбирам како некој може да си дозволи да ви каже дека не сте целосни како личност ако не сте родител.Многумина не се способни за оваа улога, немаат капацитет да обезбедат љубов, топлина, воспитување и семејно гнездо, и трчаат како татко и мајка.Всушност, родителите се само на хартија. Може ли нивното дете да биде среќно, може да биде ако тие условно ја исполниле оваа конкретна социјална норма? Фактот дека јас сè уште не сум мајка не ја исклучува можноста да се биде среќен, што сум во оваа фаза од животот. И, јас не сум единствениот пример “, рече таа за Глорија.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close