Новости

Имала нормална бременост, се породила и останала во ШОК кога видела бебе со три глави!

Мајката по име Рагини помина низ „нормална“ и здрава бременост, што го направи раѓањето на дете со три глави уште пошокантно...

Жена во Утар Прадеш, Индија родила триглаво дете, што ја шокирало локалната заедница, а многумина сметаат дека овој недостаток е нешто „свето“ по што бебето беше прогласено за воплотување на Бога по навидум „нормалната“ бременост.

Foto: Profimedia

Бебето родено со три глави се нарекува Божја инкарнација. Странците во Индија, наводно, прават аџилак да го видат новороденчето, откако тој е роден во Утар Прадеш на 12 јули.

Мајката по име Рагини помина низ „нормална“ и здрава бременост, што го направи раѓањето на дете со три глави уште пошокантно.

Фото: dailystar.co.uk/

Фотографиите и видеата покажуваат како возрасните се прилагодуваат на новороденчето, така што тоа може да лежи на ќебето без дополнителните глави да создаваат непријатност. Две дополнителни глави се директно прицврстени на задниот дел од неговата „нормална“ глава, па дури имаат и коса.

Двете дополнителни глави работат напорно додека мајката ги крева од ќебето, но се чини дека бебето не чувствува болка. И мајката и детето се добро, тие ја напуштија болницата и се вратија дома. Сепак, се вели дека тие се вознемирени откако луѓето ги преплавиле со посети затоа што очајно сакаат да го видат новородено бебе.

Фото: dailystar.co.uk/

Локалното население, наводно, го нарекува „воплотување на Бога“, а луѓето минуваат километри за да стигнат дома за да можат да го благословат бебето.

Минатата година еден суров свекор од Узбекистан ја принуди својата снаа да роди двоглаво бебе – пред да и наложи да ја даде на посвојување.

Foto: Profimedia

На мајката и беше кажано дека близнаците се поврзани дури во 21 недела од бременоста – но нејзиниот „длабоко религиозен“ свекор и забранил да абортира. Бебињата имаа посебни глави и мозоци, но тие имаат едно тело – со две бели дробови, еден стомак и еден генитален орган.

Фото: dailystar.co.uk/

На почетокот на оваа година, еден земјоделец кај нас во Македонија се исплаши кога неговата крава роди мутирано теле со две глави. Селанецот Васко Поповски од Кравар во близина на градот Битола изјави дека мутантот има четири очи, два носа, две усти, но еден мозок.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close