Кафе муабет

Беше прогласен за најубавиот затвореник во светот, сега тежи милиони- Погледнете како денес изгледа синоокиот заводник по кој полудеа жените

Денес ужива во богатството...

Јавноста го запозна Џереми Микс во 2014 година и тој буквално ги запали социјалните мрежи откако неговата фотографија од апсење беше споделена на Фејсбук.

фото инстаграм/Џереми Микс

Џереми е роден во Калифорнија на 7 април 1984 година и стана популарен откако полицискиот оддел во Стоктон објави негова фотографија на Фејсбук.

фото принтскрин

Фотографијата собра неверојатни 75.000 лајкови, 20.000 коментари и 10.000 споделувања, поради што Џереми ги доби прекарите Blue-Eyed Bandit и „Jail Bae“.

фото инстаграм/Џереми Микс

Во 2002 година, Џереми одлежа девет години затвор, првично отслужувајќи две години за голема кражба.

фото инстаграм/Џереми Микс

Потоа, во 2014 година, Џереми повторно беше затворен за поседување оружје и отпор при апсење – тој беше ослободен од Федералниот затвор Мендота во март 2016 година. Неговата убавина ги маѓепса жените, но изгледа не само нив, туку и некои светски познати модни брендови и агенти кои го препознаа неговиот потенцијал за манекенство.

фото инстаграм/Џереми Микс

Џереми собра доста богатство откако излезе од затвор, му го сврте грбот на криминалот и стана успешен модел.

фото инстаграм/Џереми Микс

Синоокиот затвореник беше заштитно лице на многу големи модни куќи.

фото инстаграм/Џереми Микс

Неговото богатство денес се проценува на над пет милиони долари. Џереми сега живее во луксузна палата и вози спортски автомобил вреден 150.000 долари.

фото инстаграм/Џереми Микс

Многу негови фанови се разочарани по одлуката за развод.

фото инстаграм/Џереми Микс

Тој по осум години брак се разведе од сопругата Мелиса Микс со која има две деца.

фото инстаграм/Џереми Микс

Многумина го осудија поради оваа постапка, бидејќи сметаат дека откако станал популарен заборавил на оние кои секогаш биле до него.

фото инстаграм/Џереми Микс

Сопругата за неговата афера со Клое Грин дозна преку медиумите и во едно интервју истакна дека тоа многу ја погодило.

фото инстаграм/Џереми Микс

„Тој упорно ми се извинуваше – не за аферата, туку за начинот за кој дознав за неа. Се чувствувам понижена. Тој ми кажа „Не сакав да се случи вака“. Тие фотографии ќе ме прогонуваат засекогаш.

фото инстаграм/Џереми Микс

Ми велеше „Извини, ти не го заслужуваш ова“. Зборувавме за развод. Јас му кажав дека бракот не може да ни биде спасен, а тој се согласи.

фото инстаграм/Џереми Микс

Инаку за аферата дознав кога станав од спиење и го проверив мојот телефон. Некоја личност што не ја познавам ми испратила директна порака со фотографии на кои мојот маж бакнува друга жена. Бев шокирана, истакна Мелиса.

фото инстаграм/Џереми Микс

Во продолжение уште неколку фотографии од синоокиот заводник…

фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс
фото инстаграм/Џереми Микс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close