Uncategorized

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци ќе доминираат за Денот на вљубените

Овие жени се вистински магнет за мажите.

Се ближи Денот на вљубените, па повеќето планираат како да го поминат овој празник.

На жените родени во знаците Бик, Близнаци и Јарци тешко кој може да им одолее и речиси сите мажи паѓаат на нивниот шарм, па ним им е многу лесно да пронајдат партнер. На овој празник тие вистински ќе уживаат.

Бик

Не постои маж кој може да му одолее на шармот, убавината и силата на оваа жена. Таа секогаш е најгласната личност во просторијата. Мажите ги привлекува со својот хумор и поседува силни лидерски вештини, поради што е склона кон организација и контрола. Прекрасна е и однадвор и одвнатре.

Близнаци

Овие жени имаат традиционална убавина која обично можете да ја видите само во старите филмови и секогаш се однесуваат каков истински дами. Многу добро ги читаат луѓето, па не обидувајте се да ги излажете, зашто нема да успеете да ги „купите“. Жените родени во овој хороскопски знак имаат прекрасни очи, па кога ќе погледнете во нив, нема да можете да им одолеете и веднаш ќе се заљубите.

Јарец

Овие жени најчесто не сакаат авантури за една ноќ, па никогаш нема да ви се препуштат само за краткотрајно задоволство. Тие подобро би останале сами, отколку да се задоволат со помалку од она што го заслужуваат.

Интелигентни се, па дури и кога ќе разговарате с онив ќе ви биде интересно зашто ќе научите некои работи кои порано не сте ги знаеле. Затоа, тие сакаат мажи што имаат да кажат нешто помаетно.

Знаат дека изгледот може да се промени, но начинот на кој размислува мажот не се менува толку лесно. Оваа жена никогаш не би била во насилна или токсична врска, затоа што доволно се цени себеси за да не дозовли да ја контролира мажот.

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close