Кафе муабет

Ќерката на Карлеуша се обрати до јавноста: Нејзините зборови ќе ви го скршат срцето- “Сите ме навредуваа, но јас молчев”!

Па со последната нејзина објава, Карлеуша откри дека нејзината помала ќерка Ника решила да оди по стапките на својот татко Душко Тошиќ и да тренира фудбал во  „Црвена звезда“...

Поп дивата Јелена Карлеуша која е мајка на две ќерки Атина и Ника, многу пати во јавноста има истакнато дека постарата, од нив наликува на неа, додека пак помалата е цела на татко и.

foto instagram

Па со последната нејзина објава, Карлеуша откри дека нејзината помала ќерка Ника решила да оди по стапките на својот татко Душко Тошиќ и да тренира фудбал во  „Црвена звезда“.

фото инстаграм
фото инстаграм

Таа се приклучи на познатиот клуб на почетокот на август минатата година, а тоа гордата мајка го објави на „Инстаграм“.

Јелена сега откри дека дошло време за првото спортско интервју, односно започнаа со „медиумски подготовки“.

фото инстаграм

Поп-дивата неодамна објави видео на кое Ника зборува за своите спортски активности, но и навредите што ги претрпела поради својата тежина додека тренирала одбојка.

Наивно, детски и искрено Ника рече:

фото инстаграм

– Сите ме навредуваа. Ништо не им реков, но бев тажна. Бев дебела и требаше да ослабам. После тоа бев на диета, изгубив 12 килограми, па повторно се здебелив …

Следеше совет на Јелена која вели да го прескокне делот со повторно се здебелив, и дека би било доволно да застане на „ослабнав“, а потоа додаде дека сега е среќна што тренира фудбал.

фото инстаграм

Не знаеме дали Ника ќе биде ѕвезда на женскиот фудбал во иднина или се занимава со сосема друга работа поврзана со јавниот живот, но едно е сигурно – тешко дека ќе најде подобар учител давање интервју од нејзината мајка.

foto instagram
foto instagram

Ќерките на Јелена Карлеуша се на добар пат за неколку години да ја стигнат нивната мајка на социјалните мрежи.

Поголемата од нив, Атинa која работи како фотомодел, веќе има снимено неколку модни реклами, а само на Инстаграм има преку 100.000 фанови.

фото инстаграм
foto instagram
Фото Инстаграм

Многумина коментираат дека несомнено потсетува на својата позната мама и веќе е идол на многу девојчиња на нејзини години.

Инаку Атина и Ника имаат 12 и 11 години, а сопругот на Карлеуша Душко Тошиќ има 35 и е седум години помлад од пејачката.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Нивните ќерки од мали привлекуваат внимание, а сега имаат и свој Инстаграм, па нема воопшто да се изненадиме ако за кратко време ја стигнат и својата мајка иако таа е една oд најпопуларните жени на Балканот.

фото инстаграм

Иако има само 12 години, Атина на Инстаграм и ТикТок веќе има речиси 130000 фанови, а многу брендови сакаат да ги рекламира.

Нејзината сестра Ника, која е само една година помала од неа, на Инстаграм веќе има 15.6 илјади следбеници, но на оваа социјална мрежа има само три фотографии и не е активна како нејзината постара сестра.

фото инстаграм
Фото Инстаграм

Јелена во една од последните емисии во „Ѕвездите на Гранд“ се осврна на нејзиниот стил, но од аспект на тоа што е мајка.

Критикувана дека една мајка не треба се облекува толку провкативно, пејачката тогаш го изјави следново:

фото инстаграм

„Една жена ако е мајка не треба да се завие, да замине во манастир, да изгледа како домашна помошничка и да заврши со својата работа“.

„Јас во мојот дом сум мајка, не сум во сценски костуми. Моите деца се прекрасно воспитани, со сите петки, деца за пример, фини, скромни и за мене сите велат дека сум прекрасна мајка. Тоа што јас имам соја работ нема врска со тоа каква сум мајка, ниту тоа ме одредува“ изјави таа и додаде:

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

„Можам само да ви кажам дека моите ќерки се горди на својата мајка“.

foto instagram
foto instagram

„Тие од својата мајка можат да научат како да бидат самостојни, успешни, како да се борат во животот“.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

„Како да бидеш жена во машки свет, полн со предрасуди, балкански, селски менталитет, каде жената се гази и не се почитува заради својата ce*cyaлнocт. Јас своите ќерки ги учам да не се срамат од својата ce*cyaлнocт, ниту од својата женственост, ни од свето тело и да имаат свое јас, како и дека никој не смее да ги сопнува затоа што се убави и згодни“ заклучи Карлеуша во своето обраќање во популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close