Кафе муабет

Овие 3 хороскопски знаци до 21 јули ќе ги прати лоша среќа: Не донесувајте важни одлуки во овој период

Сонцето во знакот на Рак ќе им ги уништи плановите на овие хороскопски знаци...

Владеењето на најемотивниот хороскопски знак започна на 21 јуни, кога Сонцето влезе во знакот на Рак, кој ќе остане се’ до 21 јули. Овој период се одликува со зголемени емоции и сентиментално расположение. Сонцето во знакот на Рак генерално им одговара на повеќето знаци, затоа што полесно ги искажуваат своите чувства и полесно остваруваат блискост со саканите личност.

Меѓутоа, одредени хороскопски знаци не се справуваат баш најдобро под притисок на силни емоции, а еве за кои станува збор.

Лав

Факт е дека летото е нивното омилено годишно време, но почетокот на јули на овој хороскопски знак ќе му донесе внатрешен немир и голема демотивација. Се препорачува овој период да го поминете сами со себе и во мир и тишина да размислите за своите чувства. Само на овој начин ќе бидете во состојба да ги наполните своите батерии. Често ќе бидете збунети, ќе имате измешани чувства и изразена нервоза. Лекот е во природата и медитацијата.

Стрелец

Во месец јули Стрелците ќе бидат под силно емотивно влијание на владеењето на Ракот. Потиснатите чувства ќе им претставуваат голем товар, што ќе резултира со страв, напнатост и неизвесност во емотивните односи. Клучот е да ѝ се отворат на саканата личност и да ги кажат своите тајни и незадоволства кои ги кријат во себе. Од голема важност е да не ги потиснуваат своите чувства и проблеми, туку да се ослбоодат и да ги споделат со личностите на кои им веруваат.

Овен

Овните ќе бидат преплавени со емоции и од особена важност е да најдат мир самите со себе, да размислат за се’ што им се случува и самите себси да си ги признаат своите грешки и пропусти. Тоа не значи да бидат самокритични, туку да се ослободат од се’ што им создава напнатост. Овните имаат изразена емоционална интелигенција и токму тоа треба да биде нивното главно оружје.

Кои се поважни датуми во месец јули?

4 јули – Тука ќе владеат нервоза и лошо расположение и овој период не е поволен за напредок. На овој датум обидете се да бидете смирени.

7 јули – Комуникацијата ќе се подобри и подобро ќе можете да ги решавате проблемите кои порано ви изгледаа премногу тешки.

12 јули – На овој ден обрнете внимание на вашата емоционалност. Тогаш се можни недоразбирања и можно е да доживеете компликации на секое поле. Бидете особено внимателни, зашто можни се дезинформации.

13 јули – Овој ден носи добри вести, ќе владее љубовта и ќе се чувствувате среќни. Не дозоволувајте неважни работи да ви го уништат уживањето.

23 јули – На овој ден сонцето влагува во Лав. Ќе размислувате позитивно, ќе почувствувате промени, ќе бидете исполнети со страст и позитивни мисли.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close