Новости

“ЈА ГЛЕДАМЕ КАКО КАПКА ВОДА” Гоца Божиновска прозборе за снаата- открива каков е нивниот однос и како таа реагирала на веста дека ќе стане баба!

Бојана и Мирко ќе се остварат во улога на родители...

Овој Божиќ беше неверојатен за пејачката Гоца Божиновска, која дозна дека ќе стане баба.

Имено Бојана Родиќ и Мирко Шијан за овој голем празник решија да го израдуваат семејството и соопштија  дека го очекуваат своето прво дете, а оваа вест најмногу ја израдува неговата мајка пејачка Гоца Божиновска.

 

Пејачката за српските медиуми истакна дека е пресреќна што ќе се оствари во улога на баба, а сега истакна дека и е најважно да се сакаат синот и снаата.

– Тие многу се сакаат и тоа е најважното за мене. Штом ќе донесете одлука да имате дете, значи се сакате. Тие се согласуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат, да имаат проблеми, да доаѓаат и да си одат … Мирко се смени за 360 степени. Тој ми е смешен.  Тој рече: „Мамо, сега мора оваа соба да биде за бебето, јас му реков вие бирајте која соба ќе биде за бебето. Тој почна да бира каква боја ќе бидат sидовите, но јас му реков да не го прави тоа додека не го открие полот на бебето“ – рече Гоца.

Пејачката призна дека потајно сака да добие внука.

– Само нека се роди живо и здраво. Би сакал да имаат девојче, но велат дека желбите на бабите никогаш не се оствариле. Сакам женски деца и сакам секој брачен пар прво да има ќерка – вели пејачката.

фото инстаграм

Гоца откри и како се грижат за снаата. Таа вели дека ја чуваат како капка вода на дланка, и откри дека се запознала со мајката на Бојана, Даниела, но се уште не се запознала со нејзиниот татко Богдан.

фото инстаграм

– Само Бојана добро да го износи бебето. Не дозволуваме сега да подигне ниту чаша. Се слушнавме и со нејзините родители и тие се среќни и радосни. Ја запознав нејзината мајка, но не го сретнав татко и. Нејзината мајка е совршена жена, вистинска мајка. Бојана исто така има добри манири се однесува како зрела жена која знае сè – рече Гоца во емисијата „Специјална премиера-викенд“.

 

Гоца призна дека ова баш и не е најдобар период за неа, бидејќи нејзината мајка е болна и мора повеќе внимание да посвети на неа.

– Имам син кој е навистина приврзан за мене, но гледајќи ја мајка ми која се распаѓа и која се бори да преживее, јас и сестра ми на смена одиме кај неа. Сега сето тоа ми се собра и голема е болката за мајка ми. Бог многу ме сака, па ми ја даде оваа радост, малку да ја истуркам оваа тага и болка. Бог да не благослови, сè оди добро, завршува Гоца.

 

Инаку за оние кои не знаат Бојана е сестра на Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, а со Мирко се запознаа токму на нивната свадба.

фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close