Новости

Цеца е на седмо небо – погледнете го романтичниот подарок што го доби од Богдан

И двајцата уживаат во љубовта

Цеца од Богдан доби подарок и веднаш се пофали со него

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ секојдневно ужива во љубовта со својот Богдан Срејвиќ за што сведочат и нивните фотографии.

Имено тие во последно време се речиси нераздвојни, па воопшто не чуди што во нејзиниот дом и Денот на вљубените дојде порано.

Пејачката од саканиот доби прекрасен подарок и веднаш се пофали со убавиот гест на својот фраер.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Таа објави видео на својот Инстаграм профил со кое пред фановите се пофали со подарокот што го доби од Богдан.

Таа од него доби чоколаден букет, а таа напиша „Љубов“.

Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Потоа и Богдан ја сподели истата објава.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Да потсетиме, Цеца и Богдан врската ја започнаа при крај на 2020 година, а во јавноста не кријат колку уживаат во љубовта.

Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Тие пред неколку дена се вратија од зимување на планина каде беа заедно со ќерката на Богдан, Искра.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

По овој одмор, тие заедно отпатуваа на следна дестинација кога Цеца ја објави и првата заедничка фотографија.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Деновиве со свој коментар за нивната врска се јави и Саша Ковачевиќ, пејачот кој сега е во врска со поранешната сопруга на Богдан.

Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Саша и Цеца покрај тоа што се колеги, тие се и блиски пријатели, а пејачот е во добар однос и со нејзиното ново момче.

Еве што изјави тој:

„Зорана и Богдан отсекогаш биле и останале во одличен однос. Тоа не го коментирам бидејќи не сакам да влегувам во туѓи животи. На мене ми е драго ако тој и Цеца се вљубени, а тоа е најубавата работа што на човек може да му се случи, покрај децата“, истакна Саша за порталот „Србија данас“.

Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close