Кафе муабет

Хана на Грашо блесна во смарагдно зелена тоалета од која наѕира бременото стомаче : Ги собра сите погледи со овој стајлинг

Се појави на негов концерт...

Сопругата на хрватскиот пејач Петар Грашо, 31-годишната Хана е негова најголема поддршка и се појавува на секој негов настап иако е во поодмината бременост.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Имено Хана сега беше снимена на концертот на нејзиниот сопруг на трибините во друштво на пријатели, а таа блесна и гордо го покажа трудничкиот стомак во смарагдно зелен свилен фустан кој прекрасно прилега на нејзината фигура.

фото Стори.рс
фото Стори.рс

Идната мајка не ја симна насмевката од лицето.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Потсетуваме, Петар и Хана се венчаа на 19 февруари годинава во Сплит. Многумина оваа свадба ја нарекоа „Свадба на годината“.

фото инстаграм/Петар Грашо

Хана за најважниот ден во животот избра венчаница од брендот Arileo во Сплит, изработена во винтиџ стил, со мало деколте и едноставна декорација на главата, додека Петар носеше син костум.

фото инстаграм/Дино Раѓа

Неодамна во хрватските медиуми се појави информација дека Хана и Петар чекаат девојче.

фото инстаграм/Петар Грашо

Иако Петар Грашо не сака многу да зборува за својот приватен живот, сепак неодамна за прв пат јавно ја коментираше својата неодамнешна венчавка со Хана Хуљиќ и откри неколку детали од венчавката и нивниот заеднички живот.

фото инстаграм/Петар Грашо

„Ако има двајца луѓе кои сакаат да бидат помалку експонирани надвор од својата работа, тоа сме јас и Хана. Медиумите само си ја вршеа работата, не се додворувам. Разговарав со новинари и пријатели, реков „Луѓе што повеќе?“ А тие ми рекоа дека нашите вести имаат најмногу кликови“, рече тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

„ На шега реков дека кога мене ми е толку полна капата, можам да замислам што е со другите луѓе.

Повеќето луѓе разбираат дека тоа апсолутно не е наша намера“, додаде тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Ние бевме двајца луѓе кои сакаа да се венчаат во круг на пријатели. Направивме мала грешка. Колку повеќе молчевме, толку повеќе бевме опкружени. Ми беше важно тонот да е поважен од сликата. Во еден момент кога стигнавме пред црквата, бевме принудени да дојдеме со автомобил, што и мене ми изгледаше чудно. Замислив дека ќе биде за рака, низ градот, ајде да ја направиме оваа убава работа“.

фото инстаграм/Петар Грашо

„Меѓутоа, видов толку многу новинари, батериски ламби, ТВ екипи и луѓе што во еден момент навистина помислив дека тоа е скриена камера, што сега сите ќе речат: Еј, не си толку важен, само се шегувам, но изгледа дека бевме навистина важни тој месец. Луѓето кликаат, додека луѓето кликаат Грашо и Хана ќе бидат во медиумите.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„Хана се презива Хана Хуљиќ Грашо бидејќи никогаш не сум им робувал на мачо варијанти дека жената треба да носи само машко презиме. Живееме опуштен и изненадувачки неврзан живот. Луѓето веројатно не можат да го сфатат тоа од весниците. Таа е лежерна во приватната сфера, а јас сум секогаш опкружен со авиони, сали, концерти и затоа сакам да бидам со пријателите без блицови“, заклучи тој.

фото инстаграм/Дино Раѓа
Фото Инстаграм/Петар Грашо
Фото инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close