Кафе муабет

ТОЈ ЈА ИМА НАЈУБАВАТА ЖЕНА ВО СРБИЈА: Бјелогрлиќ и Маја прославија 25 години од брак- нема да верувате како се запознале!

Љубовта трае 25 години...

Таа важи за една од најубавите жени во Србија, а го доби и епитетот српска Моника Белучи. Поради нејзината убавина, многумина му љубоморат на познатиот актер Драган Бјелогрлиќ за подобрата половина, која сепак изгледа многу привлечно, што не изненадува со оглед на тоа што порано беше манекенка.

Благодарение на својата професија, Маја го запознала сегашниот сопруг и во една прилика открија дека се запознале на снимање на реклама за мебел.

Иако малку се знае за неа, познато е дека студирала англиски јазик и литература и дека набргу по бракот и стави крај на манекенската кариера, па извесно време работеше како преведувач, а многумина велат дека физички личи на Моника Белучи.

Публиката често ги избираше Драган и Маја за најшармантната двојка на јавната сцена, како поради физичкиот изглед, така и поради харизмата со која пленат и двајцата.

Со работата како модел, Маја почнала да живее сама многу рано. Поминала четири години во Париз, а потоа се сели во Виена.

Таа работеше за агенцијата “Форд” и беше на насловните на списанијата Мари Клер и Ел, имаше значајни претставувања на ревии, но честопати доаѓаше во Белград, бидејќи запиша и дипломираше англиски јазик и литература.

фото инстаграм

Славната двојка има две деца, ќерката Мија и синот Алексеј, а на 14 февруари тие прославија 25 години брак и по повод нивниот посебен ден, организираа забава на која беа поканети најблиските пријатели.
Меѓу гостите беа и Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, а пејачката сподели фотографии од прославата.

фото инстаграм

“Заљубените веруваат во сè. Прославуваме 25 години брак на Маја и Драган Бјелогрлиќ, со среќа!”, Напиша Брена.

Познато е дека актерот го чува својот приватен живот далеку од очите на јавноста, но фактот што синот Алексеј исто така стана актер, ја заинтригира јавноста која сакаше да дознае нешто повеќе за целото негово семејство, па многумина се прашуваа како изгледа и неговата ќерка.

Драган и Маја се сретнаа во 90-тите години на сет на реклама за мебел и веднаш се појвија искри меѓу нив. Не долго после тоа, тие започнаа врска, а подоцна и стапија во брак во кој ја добија ќерката Миа и синот Алексеј, кој тргна по стапките на неговиот татко и се запишаа на ФДУ, специјализирајќи се во актерството.

Во една од домашните серии, тој ја доби својата прва улога и играше со одлични актерски имиња.
Мајката Маја е нивната најголема поддршка, а таа каде и да се појави привлекува внимание, особено заради нејзината убавина и витка линија.

На јавноста малку ѝ е познато и како изгледа ќерката на Драган Бјелогрлиќ зошто таа не се експонира во медиумите.

 

Ќерката на Бјелогрлиќ избегнува да се истакнува во јавност, па живее како и повеќето свои врсници – сака да патува, да го поминува времето со пријателите и да се дотерува, но неизбежен е фактот дека многу наликува на својата мајка од која ја наследила целата убавина.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close