Дом и семејство

Тончи откри интересни детали за бракот на Хана и Грашо: “Ние сме премногу наметливи”

Хана одлично се снајде во улога на мајка...

Музичката двојка Вјекославa и Тончи Хуљиќ пред повеќе од четврт век ја препозна ѕвездата и пејачката на групата Магазин во тогаш 19-годишната Јелена Розга.

фото инстаграм/Јелена Розга

Јелена во понеделникот го претстави новиот акустичен албум „Minut srca mog“ на кои се најдоа и некои од нејзините најголеми хитови, а Хуљиќ не можеше да ја сокрие гордоста и емоциите.

фото инстаграм/Јелена Розга

– Многу внимателно ги избирам и ги скенирам моите соработници, го гледам нивното минато за да знам каква може да биде нивната иднина. Не ги земам „ад хок“ оние со кои ќе работам. Со сите со кои почнав да работам, работев долго време и секогаш имаме познат однос. Во Јелена препознав работник, вокал кој ми се допаѓа, кој има авторитет. Таа го имаше тој вокал на 19 години. Во нејзината соло кариера дојде до израз нејзината упорност, истрајност и се што ја учеа на балет“, рече Хулиќ и додаде дека со Розга има пријателски и семејни односи.

фото инстаграм/Јелена Розга

– Сите тие се дел од нашето семејство, а некои всушност стануваат семејство. Никогаш не зборуваме за другите, зборуваме за себе, за секојдневните проблеми, лекарска грижа, здравје, исхрана, живот, песни. Имаме секојдневна врска, на дневна основа, со неа, со Петар, Јола, со Дорис, Доменика, Лорена… Сите се дружат меѓу себе и нема конкуренција кој е подобар, објаснува Тончи.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Со оглед на тоа што тој и неговата сопруга Вјекослава покрај успешната музичка кариера одгледаа и две деца, Тончи откри дали има совет за својот зет Петар Грашо, кој летово стана татко и ја доби ќерката Алба со наследничката на хитмејкерот.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

– Нема совет, нема прирачник. Само те малтретираат на интернет со ова и она. Верувам дека добро ги воспитав моите деца и дека моите деца денес се добри, одлични луѓе. Хана и Петар го воспитуваат тоа дете онака како што мислат дека треба да се воспитува. Јас и Вјекослава дополнително учествуваме во тоа, нормално дека сме тука, можеби сме и малку пренаметливи, но посилно е од нас,рече Тончи.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Додава дека во улогата на дедо ужива како во ниедна друга досега.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

– Ни недостасува нашата внука, ја нема веќе три дена. Во Загреб остануваме до петок да ја чекаме и да ја вратиме во Сплит бидејќи нема да дозволам никој друг да ја врати, рече тој.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Вјекослава исто така посочи дека нејзината внука Алба и недостасува секој ден што не го поминуваат заедно.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

– Сето тоа ми е прекрасно, некако ми дојде како нормална низа, како уште едно чудо. Нешто убаво, нов вид на љубов што целосно ме маѓепсува. Таа е прекрасно насмеано суштество кое ми носи светлина, вели писателката и додава дека Хана не побарала совет од неа за мајчинството.

фото инстаграм/Шоубизз

-Не и давам совет бидејќи прекрасно се снајде како мајка, природно чувствува што треба да се направи, објасни таа.

фото принтскрин/Инстаграм

Грашо и Хана уживаат во љубовта

Уште на почетокот на нивната врска, Петар Грашо и Хана Хулиќ беа во центарот на вниманието а по свадбата и доаѓањето на свет на нивната ќерка Алба, тие се главна тема во медиумите.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Пред една недела Петар Грашо во Белград одржа голем солистички концерт и со тоа ја заокружи успешната концертна турнеја.

фото принтскрин/инстаграм

За време на нешто повеќе од двочасовниот спектакл што го приреди за љубителите на неговата музика, неговата сопруга Хана Хуљиќ беше во првиот ред од каде му даваше поддршка на својот сакан.

фото Стори.рс

Иако неодамна станаа родители на малата Алба, Хана не можеше да го пропушти овој настан и ја остави својата ќерка во сигурни раце додека таа уживаше во спектаклот што го приреди нејзиниот сопруг.

фото Стори.рс

Додека Грашо ги пееше своите најголеми хитови Хана беше видно расположена. Пред самиот спектакл, Петар им се обрати на присутните новинари, а друштво му правеше и ќерката на Хуљиќ, што е, може да се каже, преседан со оглед на тоа што не сакаат да се експонираат заедно во медиумите.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Многу ми значи поддршката на Хана. Тончи е гостин, но не е навистина гостин, тој е домашен, семејство. Без него немаше да бидам тоа што сум – рече Грашо.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Грашо и Хана уживаат во љубовта и не обрнуваат внимание на бројните шпекулации кои кружат низ медиумите.

фото инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close