Дом и семејство

Татјана Стојановска откри зошто никогаш не се премажи по разводот од Благоја Грујовски: Со Михаил се заедно десет години, но водителката не сака брак

Уживаат во својата љубов и не е потребно да ја официјализираат...

ТВ презентерката и поранешна убавица Татјана Стојановска не крие дека ја прави среќна нејзиниот сакан Михаил Китановски кој работи како маркетинг консултант и со кој е долги години во врска.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Шармантната Татјана Стојановска или како многумина ја нарекуваат македонската Моника Белучи кариерата ја започнала ја започнала во далечната 1992 година кога победи и ја освои титулата Мис Македонија, а потоа и Мис Планета во соседна Бугарија.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Иако ја гази веќе петтата деценија Татјана изгледа фантастично и се чини за неа времето како да застанало, а таа едноставно не старее.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Инаку Татјана беше во брак со пејачот Благоја Груевски со кого го доби синот Матеј пред 23 години, но нивниот брак не траеше долго.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Денес Татјана повеќе од десет години ја негува љубовта со Михаил па во едно интервју за „ММС“ таа откри што најмногу и се допаѓа кај него.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Водителката во една прилика откри дека се запознале на одмор во Турција и полека нивната пријателска дружба преминала во сериозна врска.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Тања вели дека со Михаил ја врзува искрениот однос и заедничките интереси, како и грижата еден за друг, поддршката и пред се љубовта.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

– Се запознавме на одмор во Турција 2012, каде бевме со децата и таа пријателска дружба премина во врска, а по една година продолжи и како заедничко живеење. Секако поради одредени околности, приспособувања, не дојде до официјализирање на врската, но заедничкото живеење без формализирање е неформален брак секаде во светот, нели? Она што нас не поврза е искрениот однос, заедничките интереси во животот, семејните вредности, грижата за децата. Секако кај него ме плени и комуникативноста, смислата за хумор, а пред сè интелектот, приземјеноста во се. Со еден збор човечноста и емпатијата за секого, секому да се помогне. Грижата еден за друг, поддршката, љубовта и негувањето на сето тоа е она што нè спојува.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

„Живееме како брачни партнери заедно со Михаил. Клучот на заедничкото живеење е сето тоа меѓусебно почитување што треба да се воспостави. Тоа е сѐ она кое што дава успех, без разлика која е формата и релацијата на врската“, изјави Татјана за ММС.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Тања откри дека таа најчесто прави баланс во нивната врска.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

„Тој секогаш вели, ти си балансерот. Таква сум малку, како совеста. Се нешто така јас правдам, балансирам… Цел живот е тоа, адаптирање, балансирање, дали е тоа брак, дали е тоа работна позиција, за да имаш хармонија.

фото инстаграм/Татјана Стојановска

Два остри камења не мелат жито, што велат. Иако и Михаил е балансер, можам да кажам дека и двајцата доста балансираме каде што е потребно. Тој е друг темперамент, јас сум друг темперамент, меѓутоа повеќе вредности не поврзуваат за ставови во животот. Фамилијарност, животна филозофија, едноставно уживаме во хедонизмот во некоја смисла, малку повеќе е хедонист тој од мене, меѓутоа ме научи да станам хедонист. Многу работи ме научи. Затоа што тој ужива во животот, и сака и другите околу него да уживаат, рече Тања во една прилика.

фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска
фото инстаграм/Татјана Стојановска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close