Дом и семејство

Сузана и Сале Поповиќ пресреќни: Снаата соопшти УБАВИ ВЕСТИ и ги разнежни сите- се славеше до зори

Прославија шест месеци од брак...

Пред шест месеци, синот на Сузана Јовановиќ од првиот брак стапна на лудиот камен и го кажа судбоносното ДА, на својата избраничка Тијана.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Даниел ја запознал сегашната сопруга на работа и веднаш се родила љубов. Убавата снаа на Сузана е шминкерка по професија и работи со многу телевизиски личности и актери. Од друга страна, синот на Сузана Јовановиќ работи во „Гранд  продукција“, како тон мајстор.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Судејќи по објавата која невестата сега ја објави на социјалните мрежи, Даниел и Тијана не зажалиле за одлуката да се венчаат, напротив, повеќе од кога било уживаат во својата љубов.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Синот на Сузана Јовановиќ ужива во бракот со Тијана а дека и таа се чувствува одлично во овој брак докажува и објавата во која се присетува на свадбените денови со коментар „Шест месеци “. Секако, веднаш почнаа да се редат честитки, а причината за радост во нивниот дом е повеќе од јасна.
Пејачката еднаш изјави дека е многу задоволна од изборот на својот син.

фото инстаграм/Тијана Муа

-Таа е толку едноставна девојка што со неа никогаш немаше никаков проблем. Кога некој е скромен, едноставен и нормален, тогаш ништо не е тешко. Таа е многу вредна и внимателна, на почетокот и давав само совети во врска со Даниел, како да го направи тоа или не, но сето тоа се мали нешта. Како и секоја мајка, за доброто на децата и нивната среќа, затоа што ние сме најсреќни кога децата се среќни и кога добро се сложуваат.

фото инстаграм/Тијана Муа

– Им реков да поработат на тоа прашање (за дете), но тие млади имаат само некои обврски и чекаат да ги завршат. Им кажав дека додека кројат планови, тој горе им се смее. Им реков правете дете додека јас и Сале сме помлади да ви помогнеме а потоа што сака нека биде- заклучила пејачката.

фото инстаграм/Тијана Муа

За потсетување, на 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Сузана од тогашниот партнер се разведе само по седум месеци откако се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото архива

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close