Кафе муабет

Сузана Гавазова емотивно: ОВОЈ ДЕН ГО ЧЕКАВ ЦЕЛ МОЈ ЖИВОТ

Пејачката сподели со фановите...

Една од нашите најпопуларни  фолк -пејачки Сузана Гавазова се чини како да привлекува внимание каде и да се појави.

 

Фото:Фејсбук/Сузана Гавазова

Со тело од милион долари, секогаш стокмена од глава до пети, весела и расположена, со нејзиниот егзотичен изглед никого не остава рамнодушен.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

.

Таа во последно време речиси секојдневно објавува снимки и фотографии на својот профил на социјалните мрежи со кои ги воодушевува обожавателите.

 

Фото: Фејсбук/Сузана Гавазова

Таа важи за една од најатрактивните пејачки на нашата сцена, а покај гласот и стасот има уште еден заштитен знак – а тоа е танцувањето.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Шармантната струмичанка Сузана Гавазова прв пат на сцената се појави пред две и пол децении, но и денес изгледа речиси потполно идентично како и тогаш, иако во меѓувреме се омажи и стана мајка на две прекрасни ќерки.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Во народот не залудно е позната изреката дека крушата под круша паѓа, па така и двете ќеркички на Гавазова Селена и Емили, огичгледно го избраа патот на нивната мајка – односно музиката да биде нивна определба.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Иако се уште мали и занаетот прво ќе го печат по детски фестивали, важно првиот чекор е направен, а мама Сузе е многу горда и признава дека живеела за овој ден

„…Моите ќерки ќе пеат на фестивал во Струмица. Многу сум среќна што тргнуваат по патот на музиката! Овој ден го чекам цел живот!“, напиша пејачката на Инстаграм.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм
ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм
ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close