Кафе муабет

СТИГНА БЕБЕТО: Марко пресреќен објави видео од прославата- огномети, кинење маица, славење до зори- се огласи и Луна!

Имено, семејството Миjковиќ се прошири со уште еден член - се роди малиот Дамјан...

Веќе неколку месец по ред, медиумите будно ја следат ситуацијата кај бремената Луна Џогани и постојано известуваат за сите новости кај прекрасната труднца.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Имено сега Луна влезе во осмиот месец, а покажа колку со нетрпение чека да се роди нејзиното девојче.

Таа е многу актвна на социјалните мрежи и постојано објавува новости и фотографии од својата прва бременост.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Поранешната натпреварувачка во реалното шоу Задруга, блогерка и пејачка сега објави интересно видео на Инстаграм на кое се гледа само нејзиниот труднички стомак кој се истакнува од белата тесна маица, па напиша и интересна порака.

фото инстаграм

– Ќе експлодира – напиша на шега Џогани на социјалната мрежа.

Остана уште малку до раѓањето, а возбудата е повеќе од очигледна.
Да потсетиме, Луна го чека своето прво дете со свршеникот Марко Миjковиќ, со кого започна врска во реалното шоу „Задруга“.

foto instagram
фото инстаграм

Двајцата наскоро ќе добијат девојче на кое планираат да му го дадат името Миа.

foto instagram

Пред извесно време Луна откри и дека на почетокот од нивната врска таа се сомневала во Марко и мислела дека со неа е поради корист.

„Мислев дека Марко е со мене само за да победи во реалното шоу, но кога заминавме од„ Задруга “почнав да му верувам 100 проценти“.

фото инстаграм
фото инстаграм

На почетокот на бременоста Луна зборуваше дека честопати има промени во расположението, па затоа понекогаш плаче кога ќе се погледне во огледало бидејќи мисли дека е дебела.

Сепак неколку пати истакна дека свршеникот ја разбира и се обидува да и ги исполни сите желби па сега Луна изгледа го надмина тој период и со нетрпене чека да ја види својата наследничка.

foto instagram

Инаку вчера во семејството на Марко имаше голема причина за славење.

фото инстаграм

Имено, семејството Миjковиќ се прошири со уште еден член – се роди малиот Дамјан.

Марко му го честиташе бебето на нововенчаниот татко Немања Миjковиќ со пораката:

фото инстаграм

– Стануваме посилни! Дамјан пристигна – напиша тој осврнувајќи се на семејството Миjковиќ.

По тој повод имаше и огномети кои исто така беа поставени на Инстаграм.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close