Кафе муабет

Сите зборуваат за минијатурното фустанче на Јелена Ѓоковиќ: Веселата јатрва не ја тргна насмевката од лице, за ова видео сите зборуваат

Беше многу весела...

Семејството Ѓоковиќ славеше два дена и со голем повод. Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов се заколнаа на вечна љубов пред Бога во Белград, а вчера прославата беше продолжена на црногорското приморје, каде склучија граѓански брак на плажа во прекрасен амбиент.

nportal.rs

Расположените гости се забавуваа до раните утрински часови со звуците на популарната музика, а сопругата на Ноле беше меѓу највеселите.

nportal.rs

Краткиот фустан на Јелена Ѓоковиќ, кој го носеше за оваа прекрасна пригода, предизвика бројни реакции, а таа воодушеви многумина и со својот стајлинг и со својот ведар дух.

На социјалните мрежи се појавија бројни видеа од оваа незаборавна свадбена прослава на која никому не му недостигаше одлично расположение, а покрај братот Новак и мама Дијана, сопругата на првиот светски рекетар сега е главна тема на социјалните мрежи.

Јелена се одлучила за минијатурен фустан во крем нијанса од пријатен материјал, кој се покажал како идеално решение за оваа добра и опуштена забава, а во еден момент дури и се качила на столче каде нејзиниот ведар дух дошол до полн израз.

Фото Ata Images

Сосема опуштена и никогаш порасположена, Јелена цело време танцуваше со Ноле а на интернет со брзина на светлината се шират видеата на семејството Ѓоковиќ а сите со восхит  ја коментираат најпопуларната брачна двојка во моментов.

Фото Ata Images

Дадоа огромна сума на пари за прославата

Семејството Ѓоковиќ потроши 75.000 евра за венчавката на најмладиот брат на Новак, Ѓорѓе и неговата избраничка Сашка Веселинов.

nportal.rs

Младенците вчера точно напладне во црквата Свети Марко во Белград во кругот на најтесното семејство и кумовите дадоа завет на вечна љубов, а потоа со авион отпатуваа за Тиват.

nportal.rs

На црковната венчавка, браќата на Ѓорѓе, Новак и Марко, како и нивните родители, ја задржаа својата насмевка на лицата, а во еден момент мајката Дијана ја совладаа емоциите и се расплака додека најуспешниот тенисер на сите времиња ја гушкаше.

Ata Images

-Невестата блесна во луксузна бела венчаница, која чинеше околу пет илјади евра. Новак лепеше пари на музичарите и ги нарача песните “Luckasta si ti” i “Danas, majko, ženiš svoga sina”. Posebno ga je pogodila numera “Ružo rumena”. Посебно го погоди песната„Ружо румена“, која го натера веднаш да посегне по паричникот, па ги почести трубачите – вели извор близок до ова семејство.

Фото Ata Images

Многумина беа изненадени од одлуката на младенците да летаат за Црна Гора по црковната венчавка.

nportal.rs

– Младенците со семејствата по црковната венчавка заминаа во ресторанот на Новак на кратка пауза, а попладнето заминаа на аеродром, од каде полетаа за Тиват. Само за авионски превоз искеширале 12.000 евра. Местото во ресторанот за каде што поминале 200 км, ги чинело 10000 евра. Тие обезбедија и хотелско сместување за сите гости, што ги чинеше околу 20.000 евра. Музиката им била важна ставка, па платиле 25000 евра за неа, а уште 10.000 за украсување. Останатите трошоци, како што се шминката на Сашка, чевлите, фустанот, костумот на Ѓорѓе, чевлите и многу други ситници ги чинат дополнителни 10.000 евра- истакна изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close