Дом и семејство

Синот на Билјана Јевтиќ со овој потег ги изненади сите: Нема да верувате што и напиша на својата мајка!

Тој е поразличен од своите врсници...

Синот на Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ долго време се криеше од очоте на јавноста и реши да не се појавува на јавни настани со своите родители, но сега направи храбар чекор и е отвори свој „Инстаграм“ профил па сега Иван Илиќ е во фокусот на медиумите.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

За неговото школување се пишуваше многу, бидејќи е одличен студент по право, извесен период дури се шпекулираше која девојка успеала да му го освои срцето, а во најголема мера тема на печатот и порталите била врската на Иван со родителите кои се јавни личности.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Иако Аца и Биља се обидоа да му објаснат на светот дека нивниот син, покрај тоа што им е посветен, во исто време е и многу послушно младо момче кое оди во чекор со нивните желби и надежи, се покажа дека Иван има свој пат , што тој самиот го одбра игнорирајќи ги фантазиите на неговите родители.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Тој е независен, а сите што го познаваат коментираат дека е џентлмен, што е ретко меѓу денешните млади луѓе.

фото инстаграм/Сотир Миливојевиќ

Иван не е срамежливо момче а е особено горд на своите родители. Тоа го покажува со тоа што често споделува фотографии на кои е заедно со нив па така неодамна на јавноста и покажа дека со татко му бил на саем додека настапувал.

фото инстаграм/Сотир Миливојевиќ

По повод роденденот на Билјана тој посвети емотивна порака.

фото инстаграм/Сотир Миливојевиќ

Среќен роденден на мајка ми – напиша тој под фотографијата направена во еден ресторан каде што семејството го прослави роденденот на Биља.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Со овој гест, синот на Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ покажа колку му се важни семејните вредности и дека не се срами тоа да го покаже преф јавноста, а тоа го прави  сосема поинаков од повеќето негови врсници.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Да потсетиме, иако синот на Аца Илиќ и Билјана Јевтиќ е талентиран за музика, сепак тој се одлучи за сосема поинаква професија од онаа на неговите родители, па сега е дипломиран студент на Правниот факултет на Универзитетот во Белград.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

-Пред некоја вечер со пријателите го прославивме полагањето на Иван и по тој повод тој му отпеа нешто на Саша Матиќ, кој го пофали. За нас е важно да заврши факултет. Добро му оди и би било штета да фрли три години учење, но не може да се негира дека е талентиран за музика. Ние никогаш не го принудивме да го работи тоа. Тоа што го прават децата од 14 и 15 години, кои се обидуваат да се пробијат на сцената, не е соодветно за нивната младост. Иван има 22 години, кога ќе дипломира, ќе има 24, а ако и тогаш сака да пее, мама и тато се тука да го поддржат – рекоа во една прилика Аца и Билјана за „Ало“.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close