Кафе муабет

Се породи најубавата жена на Балканот: Манекенката со која Душко ја изневеруваше Карлеуша стана мајка по втор пат

По втор пат стана мајка...

Манекенката Софија Милошевиќ се породи во неделата доцна навечер во Мадрид.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Софија и фудбалерот Лука Јовиќ го добија вториот син. Порoдувањето помина добро и новопечената мајка се чувствува одлично.

 

Лука сега ја објави првата фотографија по раѓањето на Софија и нејзиниот син.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Како што може да се види од фотографијата која ја објави гордиот татко, бебето и мајката изгледаат добро, Софија изгледа уморно, што е логично, а со овие зборови Јовиќ покажа колку е среќен:

– Ти благодарам повторно за прекрасниот подарок! Ве сакам – напиша Лука.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Инаку, Лука и Софија го добија првиот син Алексеј на 8 септември 2020 година. а манекенката се породила и во Мадрид.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Ова е трет син на Лука, бидејќи од врската со Анѓела Маниташевиќ го има синот Давид.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

За потсетување, пред неколку години Софија се најде среде скандал кога одредени медиуми тврдеа дека сопругот на Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ, некое време се гледал со манекенката Софија Милошевиќ, поранешната девојка на неговиот колега Адем Љајиќ.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Манекенката веднаш ги демантираше овие тврдења, меѓутоа медиумите објавија и снимен материјал што се појави на социјалните мрежи во кои Душко и Софија се забавуваат во еден познат ноќен клуб во Белград.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Наводно Душко и Софија се сретнале и запознале во еден ресторан, и дека и подоцна продолжиле да се допишуваат и гледаат. По кратка афера тие се вратиле на своите должности, но останале во контакт и се договарале за нови средби. Душко го искористил зимскиот одмор, да се врати во Белград и повторно да се сретне со моделот.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Нивниот таен состанок наскоро беше откриен и, наводно, пријателите на Карлеуша и кажале за нивната романса. Кога дознала Јелена полудела, а според медиумите тогаш му се заканувала со развод и дека нема никогаш да ги види нивните деца. Душко и признал сé и ја пребродиле кризата.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Се шпекулираше и дека токму поради шемата на Тошиќ со Софија е главната причината поради која и тој и опрости на својата сопруга јавната измама со фудбалерот Огњен Врањеш.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ
фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Но кога медиумите почнаа да пишуваат на оваа тема, манекенката остро ги демантираше, а нејзината објава дури и Карлеуша ја сподели.

фото Инстаграм/Софија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close