Кафе муабет

СЕ ОЖЕНИ ТАТКОТО НА АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ, еве како изгледа нејзината маќеа: Ќе останете без здив кога ќе ја видите (ФОТО)

Александра одлично се согласува со неа...

Бракот на родителите на Александра Пријовиќ се распадна кога таа беше мало девојче.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Нејзините родители Недељко и Борка останале во контакт поради нивната ќерка, но секој од нив избрал да живее свој живот.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Додека Борка е во среќна врска со Фахрудин Буљубашиќ, нејзиниот татко Недељко среќата ја нашол покрај Лела, која стана маќеа на Александра Пријовиќ.

фото инстаграм/Недељко Пријовиќ

И покрај фактот дека мајката е незаменлива маќеата на Александра Пријовиќ успеа да ја придобие наследничката на нејзиниот сопруг и денес одлично се согласува со Александра.

фото инстаграм/Недељко Пријовиќ
фото инстаграм/Недељко Пријовиќ

Маќеата на Александра Пријовиќ, Лела, е во брак со Недељко нешто повеќе од три години, а на нивната свадба гости биле и Филип и Александра, а таа е пресреќна што нејзиниот татко си најде партнерка до крајот на животот.

фото инстаграм/Недељко Пријовиќ
фото инстаграм/Недељко Пријовиќ

Александра Пријовиќ денес е една од најпознатите и најбараните пејачки на Балканот, таа пораснала во Бели Манастир, место кое се наоѓа на територијата на Хрватска. И иако е една од оние пејачки кои се трудат да го сокријат своето минато колку што може, сепак тоа не и успева.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Нејзината мајка, која исто така е пејачка, не е толку популарна, но јавноста ја забележа бидејќи е многу слична со својата ќерка.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Пријовиќ е дете на разведени родители, нејзината мајка Борка Михајловиќ и таткото Недељко Пријовиќ се развеле кога пејачката имала само три години.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Инаку, Борка по професија е пејачка која заработувала пеејќи на веселби и кафани. Како самохран родител ја носела својата наследничка на прослави каде што пеела, бидејќи немало кој да ја чува, па така Александра научила стари народни хитови, а талентот за музика го наследила од мајка си.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Александра и нејзината мајка се многу слични. Борка се грижи за својот изглед, а Александра во една прилика изјави дека и должи голема благодарност на својата мајка, бидејќи ја однела на вистинскиот пат.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Неодамна Александра Пријовиќ откри дека разводот на нејзините родители е крајно болна и емотивна тема, и за неа ретко зборува.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Овој немил настан пејачката, судејќи по претходните изјави, го смета за рана која се уште не е целосно зарасната.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Недељко и Борка Михајловиќ, родителите на Александра, не успеаа да опстанат во бракот а Александра во една прилика за српски Блиц откри и како се одвивала нивната комуникацја по разводот:

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

– Нема ништо потешко. Поточно, моите родители имаат убав однос по разводот. Страдам затоа што отсекогаш сум имала желба моето семејство да биде заедно. Никогаш нема да биде исто, секогаш замислувам како се заедно – изјави Пријовиќ за „Блиц“.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Исто така, Александра е многу благодарна на своите родители, но никогаш не може да преболи дека нивната љубов избледе.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Мајка ми работеше и пееше, одеше далеку од дома поради тезгите. Меѓутоа, бидејќи не сакаше да останам сама, таа се враќаше секој пат без разлика колку километри нејзиниот настап беше оддалечен од Бели Манастир. Таа се враќаше дома уморна за да биде со мене и тоа е нешто што сега многу го ценам. Горда сум на моите родители кои ми дадоа се во животот иако беа разведени. Тешко ми е и сега што двајцата не можеа да живеат заедно – додаде пред неколку години сопругата на Филип Живојиновиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close