Кафе муабет

„Се е поради проклети пари“: Трогателна исповед на Никола Којо- актерот не може повеќе да го трпи ова, призна се!

Размислува да замине од Србија...

Српскиот глумец Никола Којо ја изненади јавноста со својата исповед и открива многу за неговата деловна рутина, а за приватниот живот не сака јавно да зборува.

фото инстаграм/ Никола Којо

Популарниот актер по одредена пауза се врати на актерската сцена. Моментално игра во серијата „У клинч“.

фото инстаграм/ Никола Којо

Токму во оваа прилика актерот застана пред новинарите, иако ретко го прави тоа, а неговата исповед која ја даде по тој повод, одекна во сите медиуми. Причината за тоа е особено поврзана со делот во кој се пожалил дека поради финансиски причини морал да снима и повеќе отколку што се неговите физички можности.

фото инстаграм/ Никола Којо

– Серијата ја снимавме шест дена во неделата, по 12 часа. Се поради проклети пари, кои на сите им „паднаа на врат“ и станаа најголем проблем во животот, вклучително и мене! Кога работам, најтешко ми е рано да станам, но секоја минута мора да се искористи, бидејќи се чини – рече Којо и додаде:

фото инстаграм/ Никола Којо

– Често ме исфрла од колосек кога поради некоја ситуација не можеме да продолжиме со снимање час и половина. Навистина ме вознемирува тоа – тој беше искрен актер.

фото инстаграм/ Никола Којо

Никола Која прозборе и за странските земји каде често престојува, а кога ќе се враќа мора да се навикне насекаде да го препознаваат.

фото инстаграм/ Никола Којо

– Не ми пречи што ми приоѓаат овде, но се чувствувам убаво кога одам во странство бидејќи таму никој не ме препознава. Тоа многу ми се допаѓа – беше искрен актерот и додаде дека често соработува со млади актери кои исто така ги советува да го ублажат појавувањето во јавноста.

фото инстаграм/ Никола Којо

– Не им давам совети за глума, освен кога режирам, но затоа им давам животни совети! Им велам да не соголуваат многу, бидејќи не е важна моменталната популарност, туку онаа што трае со години. Актер може да опстане само ако не излегува секој ден од фрижидер, како некои колеги – рече Никола.

фото инстаграм/ Никола Којо

„Некако сите, не само актерите, туку како општество, сме деградирани. Дојде до владеење на обратни вредности. Многу често слушам коментари: „Што актерот има да кажува?“. Зошто само политичарите имаат право да се разбираат во се`? Зошто на другите им е забрането да коментираат?“, истакна актерот во една прилика и додаде:

фото инстаграм/ Никола Којо

„Социјалните мрежи ги принудија младите луѓе да читаат наслови и поднаслови и често да се потпираат на полуписмени коментари на некои „изгубени души“, кои со коментарите на интернет го креираат јавното мислење не само за актерите, туку и за сите паметни луѓе кои правилно го живеат својот живот“.

фото инстаграм/ Никола Којо

Неодамна во едно интервју тој истакна дека планирал да се отсели од Србија бидејќи како што вели не сака да ја помине староста на овие простори а причината за тоа е целото беззаконие и безредие.

фото инстаграм/ Никола Којо

Инаку тој е во 2007 година се ожени со Александра Гуриќ со која има три ќерки.

фото инстаграм/ Никола Којо
фото инстаграм/ Никола Којо
фото инстаграм/ Никола Којо
фото инстаграм/ Никола Којо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close