MAMA

Сестрите се НАЈУБАВИ, различни цвеќиња од истата градина, проверете каква сестра сте според хороскопскиот знак!

Секој што има сестра знае дека овие најубави цитати за сестрите се вистинити.

Дали се препознавате себе си и вашата сестра?

Секој што има сестра знае дека овие најубави цитати за сестрите се вистинити.

Сестрите се различни цвеќиња од истата градина, тие се пријатели од кои никогаш нема да се ослободиме, тие ќе ни бидат ветер во грб, поддршка … Тие исто така ќе можат да ни се „качуваат на глава“ како никој друг, без разлика дали во детството или кога сме веќе возрасни!

Овен

Сестрата во знакот на Овен е „шефот“, било да е таа постара или помлада! Таа мора да биде прва, таа знае сè најдобро, но исто така е и една од најродниските луѓе со кои некогаш ќе се сретнете. Длабоко се грижи за своето семејство, а кога ќе се раздели, секогаш размислува за нив.

Бик

Таа ќе биде „гласот на разумот“ за време на вашето растење! Сестрата во знакот на Бик дава одличен совет и секогаш е тука да помогне. Таа е полна со љубов, иако можеби тоа не го кажува често – знаете од нејзините прегратки, бакнежи, па дури и скокање – Биковите ја изразуваат љубовта на необични начини.

Близнаци

Таа е „кул“, забавна, не сака да се фали со тоа, но секогаш може да сметате на добро време! Единствената „маана“ на сестрата во знакот на Близнаци е дека таа би сакала да го залепи носот во вашите работи, затоа можеби ќе се расправате. Но, љубовта ве врзува засекогаш!

Рак

Можеме ли воопшто да ја наречеме сестра во знакот на Рак сестра? Таа почесто делува како мајка. Таа е многу заштитнички поставена, а пред сè го цени времето кое го поминувате заедно

Лав

Секој што пораснал со сестра во знакот на Лео, знае дека е заштитник, дека е „опасна“ кога некој ќе ја навреди, и дека секогаш ќе биде таму кога ќе ти треба нешто!

Девица

Таа е таму за да помогне кога сте тажни, уморни или едноставно не сте ги завршиле вашите домашни задачи навреме! Она што е интересно за Девицата е тоа што од една страна е многу приврзана кон своето семејство, а од друга страна е крајно независна.

Вага

Облека, тајни, животни трикови, е сето она што ќе ви го сподели сестрата во знакот на Вага. Таа е многу приврзана, а можеби и од сите ликови што таа сака да ги гледате често. Вагата може да молчи, па понекогаш може да бидете иницијатор за дружење, кафе, ручек… Таа ќе може да го цени тоа!

Скорпија

Знаеме што ќе кажете ако сестра ви е Шкорпија – постојано се расправате како деца? Не грижи се, Шкорпија сака да се „дружи“ со некого од време на време, тоа е еден вид ментално вежбање за неа. Беше особено забележливо кога бевте деца. Не се залажувај се, таа ве обожава и ќе те брани на секој чекор од патот.

Стрелец

Дава одличен совет, било да е помлада или постара сестра, секогаш има креативни идеи и не се срами да ја сподели целата своја „мудрост“ со вас. Таа исто така не се срами да ве посрамоти во јавноста кога ќе се појави идеја дека едноставно МОРА тоа да се направи и каже!

Јарец

Сите бараат сестра Јарец! Таа е амбициозна, енергична и сите и се восхитуваат. Таа е крајно лојална, таа знае дека чесноста во една врска е важна и ја прави посилна.

Водолија

Понекогаш ќе имате впечаток со неа дека имате пријателка, а не сестра. Таа чувствува голема емотивна врска, но го изразува како прекрасно пријателство. Таа е многу искрена, нема бариера, таа секогаш ќе ви каже сè како што е, затоа што смета дека дури и мала лага би ја труела вашата врска.

Риба

Се чувствува како дел од вас, кога имате проблем. Таа е крајно приврзана кон своето семејство, многу сочувствителна, таа ќе го „надмине“ секој неуспех, распадот или друг проблем со вас.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close