MAMAНега и здравјеРецепти

Само за 3 дена ослободете се од песокот од бубрезите: Семките од лубеница имаат неверојатна моќ! (РЕЦЕПТ)

Речиси сите ние ги фрламе семките од лубеница, а не сме ни свесни за тоа колку лековита моќ имаат.За да ги искористат сите лековити својства, семето треба да се свари или да се пече

Семките од лубеница содржат диетални влакна неопходни за нормално функционирање на дигестивниот тракт, помагаат во случај на цревни паразити, како и при третман на пациенти со жолтица и воспаление во организмот.

Тие имаат зачудувачка содржина на здрави состојки. Богати се со моќниот антиоксиданс ликопен, витамини Б5 и Б6 и есенцијални аминокиселини. Бакарот, магнезиумот, цинкот и железото исто така се содржани во големи количини.

Благодарение на уникатниот состав, тие му помагаат на телото да се ослободи од токсините, да го подобри здравјето на бубрезите, да го заштити кардиоваскуларниот и нервниот систем и да го забрза метаболизмот и имунитетот.Едгар Кејси го посвети својот живот на истражување на хербални препарати. За целите на третманот, тој препорачал чај од семе од лубеница на луѓе кои имаат проблеми со бубрезите.

Чајот од семе е одличен и се препорачува за пациенти кои треба да ги елиминираат камењата и песокот во бубрезите и уринарниот тракт.

Еве како да го направите овој чај:

4 лажици исклучиво свежи семки од лубеница, кои се мелат или сецкаат во блендер и се варат 15 минути во 2 литри вода. Оваа течност треба да се конзумиора и пие во текот на два дена, а треба да има пауза третиот ден.

Процесот на тој начин продолжува неколку недели во истите интервали од два дена користете со пауза по еден ден. По првиот циклус од 3 дена, ќе се чувствувате подобро, а акумулираните токсини ќе исчезнат. За да се отстрани песок од бубрезите, неопходно е да се повторат неколку циклуси.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close