Нега и здравје

“Животот на мојот син чинеше 17 динари- тие го избркаа и оставија надвор како куче”: Потресно сведоштво на мајка чиј син има Диjaбетеc!

Приказната на Марија која е мајка на дете со дијабeтес го потресе регионот. Имено 39 годишната Марија е од Србија…

Одберете да бидете среќни, победете ги стравовите, не се борете за оние кои не се борат за вас- работи кои требаше да ги знаете пред 10 години!

Само вие знаете како го живеете својот живот и никој друг. Понекогаш низ глава ни поминуваат разни идеи кои се…

АЛАРМАНТНО: Децата најпогодени од новите мутации на коронавирус- еве зошто Ковид-19 ги напаѓа тинејџерите!

Иако досега се сметаше дека Ковид-19 ги напаѓа повозрасните, сепак последните истражувања говорат дека постои опасност од вирусот и за…

ВАКЦИНИТЕ МОРА ДА БИДАТ ДОСТАПНИ ЗА СИТЕ: Бил Гејтс алармира на нови мутации- во пет точки објасни што е најважно за справување со вирусот!

Во последната година, американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, често коментираше за пандемијата на корона вирус, повикуваше на…

ИМАШЕ 405 КИЛОГРАМИ МУ РЕКОА ДЕКА НЕМА ДА ПРЕЖИВЕЕ: Реши да ослабне, денес нема да го препознаете!

Убедливо најтешкиот учесник во шоуто „Мојот живот со 300 килограми“ беше Џулиус, кој беше на работ на смртта поради својата…

Се породив 10 дена порано: Кожата ми беше толку отровна што не можев да го допрам своето бебе- тажна приказна на една 24 годишна мајка!

Челси Рејбулд, e 24 годишна мајка која го растажи светот со својата животна приказна. Таа опишала дека била принудена да…

Имав само 21 година кога се борев со најтешката болест- ќерка ми почувствува дека нешто не е во ред, неможев да верувам дека тоа ми се случуваше!

Јас сум Валентина од Чазма. Имав 21 година кога ми дијагностицираа kan*ер на јајници. Пред точно една година, моето тогаш…

Лоши вести за македонците во Германија- работите излегуваат од контрола, Меркел бара затворање на границите!

За време на состанокот на раководството на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) германската канцеларка Ангела Меркел истакна дека ситуацијата во нејзината земја…

КОРОНАВИРУСОТ ДОНЕСЕ УШТЕ ЕДЕН ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ: Ова ги плаши родителите – децата најпогодени

Карантинот донесе уште еден проблем, кој е најизразен кај децата – кратковидост. Истражувањата во Холандија и Кина покажаа дека за…

Педијатар Душанов со шокантни податоци: Се поголем е бројот на дебели деца, станува полошо со текот на годините!

„Д-р Милан Јовановиќ Батут пред извесно време ги соопшти  новите податоци  на Институтот за јавно здравје на Србија кои покажуваат…
Close
Close