Нега и здравје

“Проклетникoт пуштил пипци и по лимфните јазли под пазувите”: Лила искрено за најтешката борба- светот ги памти само ПОБЕДНИЦИТЕ !

Лила Филиповска важи за една од омилените водителки и Тв лица кај нас. Една од најубавите и најнегувани жени во…

Тајната на совршениот изглед на Јелена Ѓоковиќ: Овој пијалок наутро е нејзиниот пријател за борба против килограмите

Јелена Ѓоковиќ важи за една од оние жени кои каде и да се појават предизвикуваат бура од коментари поради нивниот…

СЕКОЈ ДЕН ЈАДЕТЕ МЛАДО ЛУКЧЕ! Ќе бидете изненадени од резултатите!

Младиот лук е многу здрав па поради тоа лекарите го препорачуваат и како лек за одредени болести. Треба да се…

“Операцијата траеше 5 часа”: Лила јавно проговори за борбата со канцерот- “Ми го смени животот но не и мојата вредност”

Лила Филиповска важи за една од омилените водителки и Тв лица кај нас. Пред една година таа се соочи со…

Лила Филиповска за прв пат искрено прозборе за борбата со канцерот: Можеби и ќе вриснев, но останав без глас…

Пред извесен период поранешниот водител Зоран Василевски, во јавноста познат како Зоки Фаци кој е еден од најдобрите пријатели на…

ЌЕ МОРА ДА ПИЕ ЛЕКОВИ ЦЕЛ ЖИВОТ- Драгана Мирковиќ ЈА КРИЕШЕ ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА: Утврдена е тешка ДИЈАГНОЗА

Драгана Мирковиќ важи за една од најпопуларните пејачки на Балканот која во своите 55 години го постигна она за што…

Билјана Јевтиќ заврши на Ургентен- пејачката има сериозни проблеми?

Пејачката Билјана Јевтиќ вчера вечер завршила на Ургентниот центар во Белград, а цело време со неа бил и нејзиниот сопруг…

Работејќи со деца во онкологија почнала да прави кукли за да го подобри расположението на децата болни од опака болест

Ејми Јандришевич е жената која решила да се посвети на правење кукли, кои ќе го подобрат расположението на децата кои…

Младиот Александар кога мислел дека ја изгубил битката за живот, го спасил странец: Му донирал бубрег иако не го познава- “Ти си млад јас можам и со еден бубрег да живеам”

35- годишниот Александар Катаниќод Белград активно се занимавал со спорт од својата 6-та година и немаше здравствени проблеми се до…

Ова е девојката која никогаш во животот не се насмевнала- боледува од ретка болест, преживеала “ПЕКОЛ”- денес е модел и инспирација за многумина

Младата Тајла Клемент од Нов Зеланд е девојка која успеа да ја извојува најтешката борба, онаа со самата себе. Таа…
Close
Close