Кафе муабет

Сале Тропико реши да стави крај на молкот- се огласи по веста за разводот, многумина шокирани од неговата објава!

По 10 години ставија крај на бракот...

Веста за разводот на Јована Пајиќ и Александар Цветковиќ Сале ја шокираше јавноста.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Имено познатата двојка важеше за една од најубавите парови во регионот, но сега и двајцата ги потврдија наводите дека ставаат крај на бракот со напомена дека ќе останат во добри односи пред се поради децата.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Сале ја прекина тишината со објава на својот Инстаграм профил, која изненади многумина. Имено, тој погледнал од својот прозорец, а акцентот го ставил на виножитото за кое вели дека го гледа првпат по неколку години.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

„За прв пат, не знам после колку години во станот, гледам виножито“, напиша Сале.

фото инстаграм/

Инаку, пејачката Јована Пајиќ потврди дека пукна тиквата и додаде дека таа и Сале останале во добри односи.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и, како и досега, ќе бидеме посветени на заедничко одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам од медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
жфото инстаграм/Јована Пајиќ

 

Марија Шерифовиќ е причината за развод?

По цели десет години заеднички живот пејачите Сале и Јована одлучија да стават точка на нивниот брак, а како што пренесуваат медиумите од соседството, нивниот однос веќе подолго време бил на „лабави нозе“.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Јована и Сале се заколнаа на вечна љубов во 2011 година, а нивната свадба беше прикажана и во една емисија.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Овие информации ги потврдија и пејачите, кои официјално соопштија дека решиле да поднесат документи за развод.

Како што пренесуваат медиумите, Јована уште пред месец дена заедно со децата го напуштила станот во кој живеела со Саша.

Како што наведе извор близок до познатиот пар, во последните две-три години тие многу се оддалечиле еден од друг. Наводно нивната љубов изгаснала и веќе долго време не биле пар како на почетокот на нивната врска.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Многу ретко и во јавноста се појавуваа заедно, а пред месец дека пејачката се иселила од нивниот стан, но останале во контакт.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Како што објавија некои српски медиуми, на Сале дружбата на неговата сопруга со членот на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ почнало да му пречи, но бидејќи не можел да влијае на тоа, на крајот одлучиле и двајцата да се разделат. Наводно токму заради Пајиќ и Џејла Рамовиќ не дошла на роденденот на Шерифовиќ, а доказ за нивната блискост е и тоа што се поддржуваат и во сите свои деловни, но и хуманитарни активности. За тоа сведочат и бројни заеднички снимки кои и двете ги имаат објавувано на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Инаку, Марија и Јована се блиски пријателки неколку години, и од тогаш многу често се дружат и времето го минуваат заедно.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Но како што изјави Сале, кој исто така потврди дека се разведува, нема место за никаков сензационалистички пристап, бидејќи целата оваа приказна и одлука е само нивна, како што бил и нивниот брак од самиот почеток.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close